Oficiální web florbalového klubu Chomutov
29.06.2020 | Redakce, foto: Roman Dušek

Posila ze zámoří! Do Chomutova míří zkušený kanadský obránce Tyler Brush

Posila ze zámoří! Do Chomutova míří zkušený kanadský obránce Tyler Brush
C H O M U T O V - V listopadu 2018 dorazila kanadská florbalová reprezentace do Prahy, odkud si před světovým šampionátem odskočila na dva přípravné zápasy do Chomutova. Vůbec poprvé tehdy navštívil město na severu Čech také zkušený obránce a kapitán národního týmu Tyler Brush, který by se měl letos do Chomutova vrátit. Tentokrát ovšem na delší pobyt. Pokud to celosvětová situace dovolí, stane se novou posilou místního klubu.

Tyler Brush žije ve městě Cambridge v kanadském státě Ontario. V dresu místního klubu Cambridge Floorball Club také strávil celou svoji dosavadní kariéru. Obránce, který v červenci oslaví kulaté třicáté narozeniny, je opravdu výraznou tváří kanadského florbalu a i na mezinárodní scéně přispívá k rozvoji tohoto sportu v zemi javorového listu. Již čtyřikrát reprezentoval Kanadu jako hráč na mužském světovém šampionátu a kromě toho má za sebou také dvě účasti na Mistrovství světa juniorů, jako trenér kanadského národního týmu U19.

Pozorní fanoušci si ho možná pamatují, jak se s kapitánskou páskou a typickým číslem 90 na zádech proháněl po palubovce Městské sportovní haly během přípravného dvojzápasu v listopadu 2018. Kanadský výběr tehdy dorazil do Chomutova sehrát před startem Mistrovství světa přípravný dvojzápas s místními juniory a A týmem. Na oba duely dorazila zhruba tisícovka diváků. „Atmosféra byla úžasná! Dav samozřejmě podporoval domácí tým, ale byli na nás velmi příjemní a vytvořili velmi hlasitou atmosféru. Náš tým si opravdu užil návštěvy fanoušků a podpisy po druhém zápase,“ popisoval tehdy Tyler v rozhovoru pro náš web. Kanadský výběr si nakonec z Prahy odvezl výborné 11. místo.

Kontakt mezi klubem a hráčem se obnovil až na jaře letošního roku. „Tylera čeká v závěru letošního roku Mistrovství světa v Helsinkách a hledal možnost připravovat se v některém z klubů v Evropě. Došlo ke kontaktu s kapitánem našeho týmu Ondrou Šaršou, který mě informoval a mně se tato myšlenka moc líbila. Začali jsme tedy řešit krok za krokem vše potřebné k vyřízení angažmá,“ přibližuje předseda klubu Martin Bocian. Později se věci kvůli celosvětové pandemii a s ní souvisejícím omezením cestování trochu přibrzdily, ale nyní už se prý vše dává opět do pohybu. „Pokud vše půjde hladce, měl by se k týmu připojit v průběhu srpna.“

„Moje první zkušenost s Chomutovem byla z roku 2018, kdy sem náš národní tým přijel odehrát přípravné zápasy. Zaujala mě výborná organizace celé akce a také neuvěřitelná atmosféra v hale. Pamatuji si, že když jsme odjížděli, říkal jsem si, že tohle by mohlo být místo, kde bych jednou chtěl hrát, pokud by se naskytla příležitost. Jsem rád, že se na světový šampionát v roce 2020 budu moci připravovat právě zde. Těším se na novou zkušenost,“ neskrývá nadšení Tyler Brush.

Angažmá hráče ze zámoří je pro celý chomutovský klub významnou událostí. „Chceme maximálně využít potenciál této spolupráce. Základem je samozřejmě angažování hráče pro 1. ligu mužů, ale už nyní vidíme přesah i k mládežnickým týmům. Nabízí se celá řada příležitostí. Velmi se na tuto výzvu těšíme,“ uzavírá Bocian.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři