20.09.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

PREGAME: Muži hrají poprvé venku! V neděli se představíme v Plzni!

DDQ Florbal Chomutov se po třech zápasech na domácí palubovce poprvé vydá na venkovní výjezd. Ve 4. kole nás čeká tým ze západočeské metropole - FbC Plzeň! Loňské zápasy obou soupeřů byly extrémně vyrovnané. Chomutov přetlačil Plzeň na domácí palubovce 8:7 i díky hattricku Ondřeje Haleje. Plzeň doma zvítězila 5:4.

FbC Plzeň se nachází po třech odehraných kolech na 12. příčce prvoligové tabulky. Po úvodní cenné výhře nad Bulldogs Brno 5:4 v prodloužení, přišly dvě porážky s Budějovicemi (3:4) a na půdě Letky (9:3). V úvodních kolech se statisticky nejvíce dařilo hostu z Tatranu Střešovice - Matěji Čelakovskému, který si jako jediný drží bilanci dvou bodových zápisů na utkání. Sekunduje mu 17-letá naděje Vítek Vyčichlo, který dokázal vstřelit již 3 branky. Plzeň v prozatímní sezoně vstřelila 11 branek a 17 jich od svých soupeřů obdržela. Se 40% využití přesilových her se drží v horní polovině této statistiky.

DDQ Florbal Chomutov dokázal prozatím bodovat v každém odehraném utkání. Po výhrách nad nováčky soutěže z Orky a Hradce, přišla první bodová ztráta v derby s Florbalem Ústí. Ústí dokázalo Chomutov přetlačit v prodloužení a bralo bonusový bod navíc. Severočeši patří ve statistice vstřelených branek (19) i inkasovaných (12) mezi top 5 v soutěži. Chomutovu se zatím nedaří v přesilových hrách, naopak v oslabeních patříme k nejlepším. V ofenzivních statistikách se na prvním místě drží Michal Skuhrovec s 8 body, sekunduje mu jeho parťák Petr Linc se 6 získanými body. Letos se daří i Adamu Martinovi, který posbíral již 5 kanadských bodů. Nejproduktivnějším obráncem týmu je Erich Kellermann, který drží bilanci bodu na zápas.

Utkání se hraje v neděli od 17:00 v MSH Plzeň.