17.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

PLAY DOWN pokračuje! Zlomí Chomutov prokletí domácích zápasů?

V neděli 19. března se od 17:00 odehraje čtvrté utkání série play down! Po úvodní výhře Chomutova následovaly dva úspěšné zápasy pro hosty, které přicestují do Chomutova s vedením 2:1 v zádech. DDQ Florbal Chomutov bude bojovat o vyrovnání série, TROOPERS si chtějí do Brna přivézt první match ball.

2. Chomutov 44,44%

V jedné statistice PLAY DOWN Chomutov jednoznačně vládne!
Průměrná domácí návštěvnost
1. Chomutov 237 diváků
2. Start98 85 diváků
3. TROOPERS 44 diváků
4. Alligators 25 diváků

Klub se svým fantastickým fanouškům odvděčí vstupem ZDARMA na všechny domácí zápasy do konce sezony!

Reportáž z předchozí utkání série

TROOPERS - DDQ Florbal Chomutov 15:11

Utkání nabídlo v první třetině neuvěřitelnou podívanou. V úvodních deseti minutách padlo 7 branek! Pět jich bohužel skončilo v brance Chomutova, který výsledkově vůbec nezachytil začátek utkání. Za Chomutov se prosadil Ondřej Halej a Daniel Kellermann. V 16. minutě přidal svou druhou branku v utkání Halej a bylo to 3:5! Do konce třetiny to ještě nebylo zdaleka vše. V 17. minutě se prosadil Pavla a domácí vedli 6:3! V 18. minutě se během deseti vteřin dvakrát prosadil Chomutov zásluhou Martina a Lince! A hostě byli rázem na dostřel - 6:5!

Druhá třetina nabídla úplně jiný obrázek. Oba týmy se zaměřili více na defenzivu a Chomutov byl jednoznačně aktivnějším týmem. Po půl minutě trefil Kellermann tyč! Ve 27. minutě se v obrovské šanci objevil Novotný, ale prázdnou branku netrefil. Vyrovnáno byla až v čase 27:43, když Linc rychle rozehrál standartní situaci a prostřelil domácího brankaře - 6:6! Za pouhé dvě minuty si vzalo TROOPERS vedení zpět, když se trefil Knotek - 7:6! Ve 32. minutě mohl vyrovnat Chomutov z nabídnuté přesilové hry, ale domácí ji zvládli ubránit. V 35. minutě se prosadil domácí Daler a přestřelka pokračovala - 8:6! TROOPERS pokračovali v brankové produkci a v čase 35:56 už to bylo 9:6! Ve 39. minutě vykřesal Chomutov ještě špetku naděje, když se prosadil Holovej a snížil na 9:7 a uzavřel tím účet druhé třetiny.

Ve třetí třetině ofenzivní podívaná pokračovala! Čas 41:16 a Dolejší dává na 9:8! Za pouhých 17 vteřin vrací TROOPERS dvoubrankové vedení Budík - 10:8! Ve 48. minutě dostal Chomutov výhodu druhé přesilové hry a jednu z posledních šancí na vyrovnání skóre. Za půl minuty se tak stalo a Štěrba snížil na 10:9! Za 22 vteřin se znovu projevila obrovská bolest Chomutova, kdy okamžitě po vstřelené brance následuje branka obdržená! Budík kompletuje hattrick a je to 11:9 pro TROOPERS! V 51. minutě se prosadil Linc a kromě hattricku si připsal svůj pátý bod v zápase - 11:10! Za dvacet vteřin je to opět o dva po brance Knotka - 12:10! Za půl minutu bylo pro Chomutov ještě hůře, když se prosadil Daler - 13:10! V 55. minutě jsme využili další přesilovku z hole Haleje, který zkomletoval hattrick - 13:11! Pokračoval stále stejný scénář, po vstřelené brance následovala branka obdržená! Voltner zvýšil na 14:11! V 58. minutě bylo definitivně rozhodnuto po brance Trávníčka a Chomutov inkasoval patnáctou branku v zápase - 15:11!