Oficiální web florbalového klubu Chomutov
10.05.2022 | redakce KS

PFC je za námi! Juniorky poraženy ve finále "B"! Sombota nejlepším střelcem!

PFC je za námi! Juniorky poraženy ve finále
Od pátku do neděle probíhal v Praze mezinárodní florbalový turnaj s názvem Prague Floorball Cup. Za Florbal Chomutov se ho zúčastnili naše juniorky v kategorii Girls 04 a přípravka v kategorii Boys 13 Mini. Fantastickými výkony se na turnaji prezentoval talent Jiří Sombota!

Juniorky odehrály na PFC celkem 7 utkání. Připsaly si 3 porážky (vždy pouze o jednu branku!), jednu remízu a 3 výhry. Celkem vstřelily 18 branek a inkasovaly pouze desetkrát! Nejlepší střelkyní a zároveň nejproduktivnější hráčkou týmu se stala s bilancí 6 branek a 1 asistence Aneta Suková. Juniorky zakončily putování turnajem porážkou v "B" finále proti Spartě.

Hodnocení trenéra: "Po celý turnaj nás provázelo špatné rozhodování ve finální fázi, které ovlivnilo výsledek několika zápasů. Turnaj nám ukázal nedostatky, na kterých v předsezonním období budeme pracovat. Obraz hry vypadal dobře, vzhledem v jaké fázi přípravy se aktuálně nacházíme. Většinu turnaje jsme měli hru pod kontrolou a udávali tempo zápasu, což je pro nás do sezóny důležité. V jednotlivých fázích utkání dokázaly holky výborně aplikovat do hry nacvičené herní situace z tréninku."

Přípravka proplula základní skupinou se stejnou bilancí jako juniorky - výhra nad Panthers Praha WHITE, remíza s Gepardi Brno a následné těsné porážky s Gorily Plzeň a TROOPERS.
Ve vyřazovacích bojích nejprve Florbal Chomutov porazil Prague Tigers 12:0 a Black Angels white 8:0. Poté byl nad síly přípravky druhý tým Black Angels (2:9) a v posledním zápase turnaje naše naděje porazily Panthers Praha RED 6:2 a rozloučily se tak s turnajem vítězně!
Výbornými výkony se na turnaji prezentoval Jiří Sombota, který v 8 utkáních vstřelil 25 branek a stal se nejlepším střelcem silně obsazené kategorie B13M!

Hodnocení trenéra Davida Tauše: "PFC mi osobně mělo ukázat měřítko, jak si povedeme proti ostatním týmům, se kterými se nesetkáváme pravidelně. S týmem jsem byl velmi spokojen a turnaj mi ukázal spoustu kladných věci. Všechny zápasy byly ve skvělém pohybu, nasazení a bojovnosti. Takové zápasy daly celému týmu hodně. Děti chci pochválit za výborné chování při cestování, během pobytu a za úžasné výkony!! Reprezentovaly svoje město a klub na jedničku!!"

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři