Oficiální web florbalového klubu Chomutov
21.11.2022 | Redakce, foto: Vladimír Kapuš

Osmifinále poháru je tady! Do Chomutova zavítá Superligový FBC Liberec

Osmifinále poháru je tady! Do Chomutova zavítá Superligový FBC Liberec
C H O M U T O V - Ve středu 23.11. přivítá DDQ Florbal Chomutov na své domácí palubovce v osmifinále Poháru Českého florbalu Superligový FBC Liberec! Utkání startuje v MSH Chomutov od 19:00! Klub se rozhodl odvděčit za dosavadní podporu svým fanouškům a vstup je na toto atraktivní utkání ZDARMA!

Představení soupeřů

FBC Liberec patří mezi pravidelné účastníky Superligy. Klub byl založen v roce 1994 a největším úspěchem mužů je finále Českého poháru z roku 2019, kde podlehli po velkém boji Sokolu Pardubice 3:4! Největší úspěchy klubu směřují do ženské složky! Populární Crazy Girls vládly českému florbalu nepřetržitě 6 let v sezonách 2000/2001 - 2005/2006!

V letošním roce předvádějí Severočeši v Superlize nadstandartní výkony! Liberec se aktuálně nachází na 7. místě tabulky (Liberec má ještě jedno neodehrané utkání k dobru)! V posledních 4 zápasech se může ve výborně formě hrající Liberec pochlubit neporazitelností! Po výhře v Otrokovicích následovala přesvědčivá pohárová výhra v Milevsku! Poté si Liberec vyšlápl na domácí palubovce na FBC Ostrava, aby následně porazil Vinohrady 7:3!

V individuálních statistikách se nejvíce prosazuje reprezentant Šimon Stránský! Jeho 25 bodů za 12 branek a 13 asistencí je druhým nejlepším výkonem z celé soutěže! V klubovém bodování ho pronásleduje zkušené duo Prokop Ferdan a Radek Valeš! FBC Liberec se prosazuje i v ostatních statististikách naší nejvyšší soutěže! S 50 trestnými minutami patří mezi nejtrestanější týmy ligy. Adam Balatka je dokonce jednoznačně nejtrestanějším hráčem soutěže s 28 minutami! V oslabení patří Liberec na 5. příčku. V úspěšnosti přesilovek dokonce suveréně dominuje celé soutěži s fantastickou úspěšností 62,5 procenta! Ve své brance sází Severočeši jednoznačně na Daniela Mucka, který je nejvytěžovanějším brankařem celé soutěže!

DDQ Florbal Chomutov v letošním poháru odehrál již 4 utkání! V těžké základní skupině se utkal s FBŠ Bohemians (4:6), s Mladou Boleslaví (1:19) a Orkou Čelákovice (14:3)! V posledním zápase Chomutov porazil Hradec Králové 7:4 na jeho palubovce. V domácí soutěži střídá Chomutov povedené zápasy s těmi nepovedenými. Po výhře na Hattricku, následovala nečekaná porážka s Troopers! Poté povedený výkon a výhra v Budějovicích, prohra s Gullivers a v posledním zápase přesvědčivá výhra na půdě Aligators!

V individuálních statistikách se nejvíce prosazuje Petr Linc, který nasbíral již 27 bodů a je 4. v kanadském bodování ligy! Následuje ho s 24 body Jakub Štěrba a v posledních zápasech produktivní Tomáš Novotný se 17 body. Hned za nimi se nachází 16-bodový Michal Skuhrovec, který je zároveň se 14 brankami v 10 odehraných utkáních nejlepším střelcem. Brankařským statistikám vládne host z Tatranu Střešovice - Lukáš Kříž!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři