15.02.2023 | Redakce KS, foto: Roman Dušek

Naskočí naše ženy zpět na vítěznou vlnu? O víkendu je čeká dvojzápas na jihu Čech!

Naše ženy čekají poslední dva venkovní zápasy v základní části. V sobotu se představí na palubovce Týna, v neděli na ně čeká Soběslav. Chomutov bude v obou utkáních favoritem. Proti Týnu se Severočešky pokusí ukončit 4 zápasy trvající sérii proher. První vzájemné utkání vyhrál Chomutov 7:5, když o výsledku definitivně rozhodl až v poslední minutě. Soběslav jsme na domácí palubovce porazili 6:2! V zápase zazářila autorka hattricku Simona Pilíková.

RUDÉ DRAČICE MLADÝCH NADĚJÍ TÝN se aktuálně drží na 8. pozici v tabulce. Dračice bojují o výhodu domácího prostředí do prvního kola play off. Aktuálně se jim daří držet za svými zády Spartu i Ústí. Týn má ve svém kádru hvězdu ligy - Terezu Bočkovou. Ta zvládla nasbírat v 17 utkáních fantastických 55 bodů, když vstřelila 34 branek a 21 asistencí. Jako výborná zakončovatelka se ukazuje i Nella Stašková, která vstřelila již 26 branek. Zbytek týmu za tímto produktivním duem značně zaostává.
Stašková je zároveň přesilovkovým mágem, když zaznamenala v početní výhodě již 5 branek.
V brance Týna jednoznačně vládne Veronika Podlahová, která letos odchytala již více než tisíc minut.

BANES FLORBAL SOBĚSLAV letos opět neprožívá povedenou sezonu. Z dvaceti odehraných zápasů si Soběslav připsala pouze 3 body za výhru nad Florbalem Ústí. Zbývajících 19 zápasů Jihočešky prohrály a aktuálně se "pyšní" negativním brankovým rozdílem -140. Již několik kol před koncem bylo jasno o tom, že Banes vstoupí do bojů v play off jako největší outsider.
Nejvíce kanadských bodů zaznamenala Andrea Dostálová, která si drží slušný průměr jednoho získaného bodu na odehraný zápas (20 bodů). Branku hájí prakticky nonstop Tereza Boháčová, která na hřišti strávila více jak tisíc minut. V týmových statistikách se tým drží na konci všech dostupných žebříčků.

FLORBAL CHOMUTOV se po fantastické sérii výher propadl do série proher, která aktuálně činí 4 utkání. Chomutov klesl ze skvělého třetího místa v tabulce na místo páté. Aktuálně tým bojuje o co nejlepší postavení před play off.
Statisticky týmu vládne produktivní Adriana Hýsková, která již překonala hranici 40 bodů a 20 vstřelených branek v sezoně. Druhá je v produktivitě Petra Malecká, která letos získala 26 bodů, následují juniorky Natálie Königová a Simona Pilíková. Chomutov stále vládne statistice přesilových her, když si drží fantastickou padesátiprocentní úspěšnost využití.