Oficiální web florbalového klubu Chomutov
04.10.2023 | Redakce KS

Muži přivítají na domácí půdě Buldoky z Brna!

Muži přivítají na domácí půdě Buldoky z Brna!
V sobotu 7. října přivítají muži na domácí palubovce Bulldogs Brno a uzavřou tím náročné dva týdny, kdy odehrají během 14 dní čtyři utkání. Oba týmy mají za poslední dvě sezony pestrou historii vzájemných zápasů. V loňské sezoně odehrály oba týmy dvě vyrovnané bitvy, v obou se z 3 bodů radovalo Brno. Chomutovu se proti exsuperligovým Buldokům dlouhodobě nedaří. V poslední 6 utkáních jsme odešli vždy poraženi.

Bulldogs Brno prokazuje od prvního kola pověst jednoho z favoritů na postup do Superligy. V úvodních 6 kolech neodešlo Brno ani jednou bez bodového zisku. Ke 4 výhrám v základní hrací době (Znojmo, Hattrick, Letka a Kladno) přidali Buldoci dvě prohry v nastaveném čase (Plzeň a Budějovice). 14 získaných bodů jim aktuálně stačí na 4. pozici v prvoligové tabulce, jen bod za vedoucím triem. Brno se prosazuje i v individuálních statistikách. Nejproduktivnějším hráčem je Adam Zukal, který získal 14 bodů. Jeho deset asistencí je nejlepším výkonem v celé lize. Na paty mu šlape tradičně produktivní Lukáš Mráz (12 bodů) a Adam Vágner. Buldoci jsou se 48 zásahy do soupeřových sítí jednoznačně nejofenzivnějším týmem soutěže.

DDQ Florbal Chomutov zažil v posledních dnech výsledky jako na houpačce. Po výhře 12:8 proti Budějovicím, následovalo zvlhnutí střeleckého prachu a hubená prohra 1:2 na půdě Letky. Následně Chomutov přetlačil v poháru divizní Wizards po výsledku 6:4! Produktivitu v lize tradičně táhne duo Michal Skuhrovec (11 bodů) a Petr Linc (10 bodů). Oba si s chutí zastříleli i proti Wizardům, když dokázali zařídit 5 ze 6 branek Chomutova. Linc vstřelil hattrick, jeho ofenzivní parťák o jednu branku méně. Průměr bodu na zápas si drží i Adam Martin a další mladík Filip Samuel Dušek.

DDQ Florbal Chomutov vs. Bulldogs Brno v SOBOTU od 19:00!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři