Oficiální web florbalového klubu Chomutov
03.01.2024 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Muži míří do Brna! Prvním soupeřem v novém roce budou Gullivers!

Muži míří do Brna! Prvním soupeřem v novém roce budou Gullivers!
Po pauze v období Vánoc se 1. liga mužů rozjede v neděli 7. ledna opět na plné obrátky. Od 17:00 vstoupíme do nového roku duelem na palubovce Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. Jedná se o souboj pátého a šestého celku prvoligové tabulky. Brňané dokázali v 19 duelech nasbírat 32 bodů a mají o jeden bod více než Chomutov. Vítěz zápasu si upevní pozici v elitní šestce.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers předvádí v posledních zápasech skvělé výkony. Gulliveři vytěžili z pěti zápasů dohromady 11 bodů. Během této série si připsali i skalp Ústí v poměru 7:2. Sokol se pyšní čtvrtou největší ofenzivní silou (Chomutov je dokonce třetí nejproduktivnější). V individuálních statistikách si nejlépe vede Václav Černoch, který získal 29 bodů za 15 branek a 14 asistencí. Sekundují mu Jakub Matula a Mikuláš Svoboda. Gullivers se chlubí i čtvrtou nejlepší obranou. Velkou zásluhu na tom mají brankáři Prokeš a Krupa, kteří se drží v popředí individuálních statistik.

DDQ Florbal Chomutov zakončil rok porážkou s Bulldogs Brno, ale jinak předvedl velmi povedený prosinec. Na Severočechy čeká nyní série sedmi utkání, které rozhodnou o úspěchu či neúspěchu v sezóně. Chomutov má jednobodový náskok na 7. místo. Na 11. Letku máme náskok 12 bodů.
V ofenzivě i nadále kraluje Michal Skuhrovec, který patří ve všech individuálních statistikách mezi nejlepší v lize. V kanadském bodování mu patří 2. místo za 39 bodů. Ve střelcích uzavírá top 5 za 19 přesných zásahů, v asistencích je třetí za 20 přihrávek. Druhý v týmovém bodování je s 25 body Ondřej Halej. Třetí místo drží mladík Adam Martin s 20 body. Druhým nejproduktivnějším obráncem v lize je Ondřej Šarša s bilancí 11+7. Bod na utkání si drží i Petr Linc. Martin Frühbauer je i nadále třetím nejvytěžovanějším brankářem ligy.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři