Oficiální web florbalového klubu Chomutov
15.01.2023 | Redakce KS

Muži jedou na Bulldogs! Boj o playoff je tady!

Muži jedou na Bulldogs! Boj o playoff je tady!
Před naším "A" týmem je posledních šest zápasů základní části! V neuvěřitelně vyrovnané tabulce se tak bude bojovat o play off prakticky v každém utkání! V následujícím kole je čeká jeden z nejméně oblíbených soupeřů - Bulldogs Brno. S Buldoky máme značně negativní bilanci! Posledních 5 utkání se vždy po zápase radovali Buldoci! Podaří se Chomutovu přivézt body z horké jihomoravské půdy?

BULLDOGS BRNO netřeba dlouze představovat. Každý fanoušek Chomutova má ještě jistě v paměti loňské play off, kdy nás Brno vyřadilo ve čtvrtfinálové sérii poměrem 3:0 na zápasy. Brnu aktuálně patří 4. místo v ligové tabulce. V bodování jednoznačně dominuje Lukáš Mráz, který si za 23 branek a 12 asistencí připsal již 35 kanadských bodů! Nikdo další z kádru Brna se nedostal ani na hranici 20 bodů. Buldoci tak spoléhají především na Mráze a na vyrovnanost celého týmu. Bulldogs Brno do svého týmu přivedli před několika dny obrovskou posilu - produktivního Lukáše Gregra z Aligators! Ofenzivní síla týmu tak neuvěřitelně narostla. Lukáše Gregra má v paměti i Chomutov, když jim v domácím utkání nasázel hattrick a přidal k tomu 3 asistence! Bulldogs Brno v posledním odehraném zápase přemohli Znojmo 7:5 a připsali si důležitou výhru s ohledem na co nejlepší umístění v tabulce po konci základní části.

DDQ Florbal Chomutov má v této sezoně úplně jiné starosti. Špička tabulky je značně vzdálená a bojuje se tak o každý bodík směrem k pozicím, které zaručují alespoň předkolo play off! V novém roce odehrál tým smolné utkání na půdě Letky, kde sahal po 3 bodech, ale nakonec brankou v posledních minutách odjel s prázdnou. Severočeši mají v posledních zápasech podobnou "formu" jako Brno, když z posledních 5 odehraných zápasů získali pouze 4 body! Chomutovu se letos mnohem více daří ve venkovních zápasech! V tabulce venkovních utkání patří Chomutovu 7. místo, v domácích naopak až 13.! První vzájemné utkání dopadlo lépe pro Brno, které si z Chomutova odvezlo 3 body za výhru 5:3.

Nejlepším střelcem týmu je se 16 brankami stále Michal Skuhrovec. Zajímavostí je, že polovinu zápasů odehrál na postu obránce. Michal zároveň patří mezi deset hráčů v lize, kteří vstřelili alespoň 15 branek a pyšní se průměrnou bilancí více než 1 vstřelené branky na utkání. V závěsu ho střelecky stíhají Ondřej Halej s 15 brankami a Petr Linc se 14 přesnými zásahy.
Nejlepším nahravačem týmu je Petr Linc, který zapsal 21 asistencí ve 20 utkáních. Druhý je Jakub Štěrba se 17 nahrávkami. Nikdo další nepřekonal metu 10 asistencí.
Produktivitě vládne Petr Linc, který dosáhl již na hranici 35 získaných bodů! Druhý Jakub Štěrba má bodů 27, následuje je Michal Skuhrovec s 23 body, Ondřej Halej s 20 a Tomáš Novotný s 19 body. Všichni zmínění hráči mají zároveň průměrně více jak jeden kanadský bod na odehraný zápas.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři