06.04.2023 | Redakce KS, foto Marek Gaier

Muži jedou do Brna na zápas o vše! Sedmé utkání rozhodne o naději nebo pádu!

Série PLAY DOWN mezi týmy TROOPERS a DDQ Florbal Chomutov nabídne nejnapínavější možné vyvrcholení! Po šesti utkáních je stav série vyrovnaný 3:3! Na Velikonoce se v Brně rozhodne o sestupujícím a o týmu, který dostane šanci se udržet v 1. lize mužů! Vítěz v tomto zápase bere vše, poražený prožije obrovské zklamání! Pro Florbal Chomutov se jedná o jeden z nejdůležitějších zápasů v historii klubu.

V této sérii na sebe narazily dva týmy, které předváděly podobné výkony během celé základní části. Zatímco u TROOPERS se při vší úctě očekával boj o udržení (jedná se o nováčka v 1. lize), Florbal Chomutov měl před sezonou rozdílné ambice. Nevyrovnané výkony však Severočechy poslaly mimo play off a 13. místo po základní části bylo vstupenkou do tuhých bojů o udržení.

Série začala v Brně neuvěřitelně dramatickým zápasem, ve kterém přisoudil první bod Chomutovu v čase 55:00 svou přesnou ranou Novotný! Odveta na domácí palubovce se Severočechům nepodařila a po výsledku 5:7 byla série vyrovnána. Po neskutečné přestřelce v Brně se po výsledku 15:11 ujalo TROOPERS poprvé vedení v sérii. Odpověď Chomutova byla rázná, po nejlepším výkonu v sérii v čele se skvělým Chabrem vyhrál Chomutov 4:1 a srovnal na 2:2! I v pátém utkání předvedl Chomutov soustředěný výkon do obrany a po obratu ve třetí třetině a hattricku Petra Lince se radoval z výhry 4:2! Na domácí palubovce se chystal Florbal Chomutov sérii ukončit, po matném výkonu se po 60 minutách radovali TROOPERS, když zvítězili 5:3! Série je tak vyrovnána 3:3 a v pondělí od 17:00 zažijí oba týmy zápas o vše!