Oficiální web florbalového klubu Chomutov
07.12.2023 | Redakce KS

Muže čeká v sobotu Letka! Vrátíme ostravanům drtivou porážku z loňska?

Muže čeká v sobotu Letka! Vrátíme ostravanům drtivou porážku z loňska?
V sobotu 9. prosince se v MSH Chomutov odehraje 18. kolo 1. ligy mužů mezi týmy DDQ Florbal Chomutov a FBC Letka Toman Finance Group. Zápas začíná od 19:00. Severočeši se v tomto utkání pokusí navázat na povedenou třetí třetinu ze středečního zápasu proti Plzni, kterou vyhráli po výborném výkonu 7:0!

FBC Letka Toman Finance Group se v tabulce drží na dostřel elitní desítce. Aktuálně jí patří 11. pozice s jedním neodehraným zápasem k dobru. Letka si odložila utkání proti Bulldogs Brno z důvodu velké marodky v kádru. V prvním vzájemném utkání této sezóny dokázala Letka porazit v defenzivním utkání na domácí palubovce Chomutov  2:1. Jedinou branku vstřelil Petr Linc. Ostravané jsou v 1. lize nebezpečným celkem. Ve 14. kole dokázali zmrazit Ústí a porazit ho 5:4. Kanadské bodování Letky vede Jan Vojáček s 16 body za 11 branek a 5 asistencí. Letka má ve svém kádru na střídavé starty i několik hráčů, kteří pravidelně působí v Superlize.

DDQ Florbal Chomutov se pyšní aktuálně velice dobrou formou. V posledních 5 zápasech dokázal nasbírat 10 bodů, což ho v soutěži v tomto ohledu řadí na 4. místo. V tabulce domácích utkání patří Chomutovu pátá příčka za 16 získaných bodů. Zápasy v MSH Chomutov nabízí pravidelně velké množství branek! V každém zápase padne průměrně více než 12 gólů. Florbal v Chomutově táhne a muži se pyšní aktuálně nejlepší návštěvností v lize. DDQ Florbal Chomutov má svého lídra v Michalovi Skuhrovcovi, který posbíral již 35 bodů a v kanadském bodování celé soutěže mu patří druhá pozice. Sekunduje mu Ondřej Halej, který svým hattrickem v zápase s Plzní zaokrouhlil svůj bodový účet na 20 bodů. Skvělou sezónu prožívá i Adam Martin, který si i přes svůj mladý věk drží bilanci bodu na zápas a pevně drží místo v elitní formaci. Nejproduktivnějším obráncem je Ondřej Šarša, který získal 17 bodů a v posledním utkání zaokrouhlil svůj počet vstřelených branek na deset.

Utkání DDQ Florbal Chomutov - FBC Letka Toman Finance Group se hraje v SOBOTU od 19:00 v MSH Chomutov

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři