Oficiální web florbalového klubu Chomutov
28.11.2023 | Redakce KS

Muže čeká tězký víkend! Kolik bodů vydolují?

Muže čeká tězký víkend! Kolik bodů vydolují?
Těžký prodloužený víkend čeká na náš "A" tým. Po prohře v Ústí se naši muži opět potřebují vrátit na vítěznou vlnu a udržet si v tabulce postavení, které zaručuje účast v play off. V pátek se v rámci vloženého kola utkáme na domácí palubovce s týmem FbC Plzeň, v neděli nás čeká cesta na jih Čech, kde nám za soupeře budou Budějovice.

FbC Plzeň se po nepovedeném startu do sezóny stále drží ve spodních patrech prvoligové tabulky. Zajímavostí je, že i přes neuspokojivé výsledky dokázala Plzeň porazit oba lídry soutěže (Ústí a Bulldogs Brno). V posledních zápasech se výkony Západočechů zlepšili a ze 3 utkání vybojovali slušných 5 bodů. Kanadské bodování Plzně vede Václav Zábran, který dokázal nasbírat 17 bodů a je jediným pravidelně hrajícím hráčem Plzně, který si drží bilanci bodu na zápas. Nebezpečným hráčem je i host z Tatranu Matěj Čelakovský. Plzeň má všeobecně velký problém se střílením branek. V této sezoně zaznamenali hráčí Plzně jednu velmi nelichotivou statistiku, když nedokázali vstřelit branku neuvěřitelných 173 minut! V elitním florbalu opravdu raritní věc.

DDQ Florbal Chomutov - FbC Plzeň se hraje v MSH Chomutov v pátek od 19:00

FBC Štíři České Budějovice dlouhodobě balancují na místech, které zaručují play off. V poslednéích deseti kolech pravidelně střídají výhry a porážky. Pokračování série by Chomutovu vůbec nevadila. Znamenala by výhru Jihočechů nad Letkou a následně tři body pro Chomutov. Budějovice mají ve svém kádru kvarteto produktivních hráčů, kterým vévodí Daniel Drobiš s 20 kanadskými body. Více než 2 body na utkání zapsal Dominik Vlček. Přes hranici 10 vstřelených branek se dostalo duo Dominik Vlček a Jiří Koklar. Štíři se pyšní výbornou hrou v oslabení, když dokázali ubránit 75 procent svých pobytů na trestné lavici.

FBC Štíři České Budějovice - DDQ Florbal Chomutov se hraje ve SH ČB v neděli od 17:00

DDQ Florbal Chomutov bojuje každým kolem o postavení v top 8 prvoligové tabulky. Aktuálně se nachází na 7. pozici s minimálním bodovým náskokem před svými pronásledovateli. Následující 3 utkání hodně napoví o šancích Severočechů v letošní sezóně. V ofenzívě dominuje Michal Skuhrovec, který patří mezi nejlepší hráče v 1. lize mužů. Ve 13 odehraných zápasech posbíral již 30 kanadských bodů. Druhý v týmovém bodování je v posledních zápasech ve výborné formě hrající Ondřej Šarša, který nasbíral již 16 bodů a patří mezi třŕojici nejproduktivnějších obránců v lize. Přes hranici deseti bodů se dostalo i kvarteto Halej, Martin, Linc a Štěrba. Chomutov je pátým nejofenzivnějším týmem v lize a zároveň se pyšní nejlepší diváckou návštěvností!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři