Oficiální web florbalového klubu Chomutov
05.12.2023 | Redakce KS

Mladší žáci slaví návrat do prvního koše, úspěšný víkend pro dorostenky

Mladší žáci slaví návrat do prvního koše, úspěšný víkend pro dorostenky
V uplynulém víkendu se představilo hned sedm mládežnických celků. Přípravka se představila v Podbořanech, mladší žáci si vybojovali návrat zpět do prvního koše. REDi sbírali další zkušenosti. Žákyně úspěšné pouze z poloviny. Dorostenky si připsaly dvě vysoké výhry. Dorost vyhrál pouze jedno utkání ze čtyř.

Přípravka v Podbořanech jako na houpačce

Přípravku čekal v neděli turnaj v Podbořanech. Výkony naší nejmenší soutěží kategorie byly jako na horské dráze, lepší chvilky střídaly horší. Děti se turnaj od turnaje postupně zlepšují. V této kategorii nekoukáme na výsledky, ale cílem je všestranný sportovní i florbalový rozvoje hráče na hřišti i mimo něj.

Florbal Chomutov Domeček: Vála, Bulisová, Sombotová, Šlapák, Holý, Jurec, Šabach.

Florbal Chomutov Čertíci: Kříž, Vávrů, Vonásek, Čermák, M. Burda, Nguyen. Trenéři: David Tauš, Gabriela Pištěková

Mladší žáci white postupují zpět do prvního koše

V neděli 3.12. pořádali mladší žáci white domácí turnaj na Březenecké. V prvním zápase proti Ústí nad Labem, sice Chomutovští dominovali v držení míčku, ale také v neproměňování šancí. Nutno podotknout, že soupeřův gólman byl neskutečný jako Dominik Haška v dobách své největší slávy. Utkání nicméně skončilo vítězně, navíc s čistým kontem. V dalších utkáních proti FD Teplice a FBC Liberec pink už byla střelecká produktivita o poznání lepší a oba soupeři odešli s dvouciferným počtem obdržených branek. Nutno podotknout, že kluci z Liberce byli oproti nám o dvě hlavy menší, ale na jejich nasazení to nebylo poznat. Poslední zápas nás čekal proti převážně dívčímu týmu z SK Dubí. Jednostranné utkání nakonec po dobývání urputné obrany soupeře skončilo výhrou Chomutova.

Florbal Chomutov - Florbal Ústí white 2:0
FD Teplice - Florbal Chomutov 0:10
Florbal Chomutov - FBC Liberec pink 10:4
SK Dubí - Florbal Chomutov 0:5

Sestava: Vaněk, Poprovský, Rosecký, Šebesta, Horáček, Kruček, Kassal, Svoboda, Wachtfeidl, Kolárovský, Miler, Štěpina, Kirn, Štěnička, Nádaský. Trenéři: Lukáš Pekárek, Marcel Zelenka, Sebastian Frydrych

Mladší žáci RED poprvé doma

Druhý celek mladších žáků se v letošním přeboru poprvé představil na domácí palubovce. V prvním utkání Chomutovští nestačili na silného soupeře z Loun. Po vysoké porážce jsme si museli znovu připomenout, že tým je silnější, když se spoluhráči podporují. A hned druhý zápas proti Roudnici byl mnohem lepší. Bojovný výkon a maximální nasazení celého týmu podpořené skvělým výkonem Dominika Tesaře v brance ukázal, že když se chce, tak to jde. Sice těsná prohra, ale přesto se tým tímto turnajem zase posunul o kousek dál. Příště na to jistě naváže.

Sestava: Hrbek, Krauz, Štajgl, Pravda, Jedlička, Horáček, Soldán, Křepka, Tesař, Mlejnek, Sedlický, Eisenhammer. Trenér: Martin Bocian

Vyrovnaná bilance mladších žákyň v Lounech

Mladší žákyně vyrazily v sobotu ráno do Loun, kde je kromě domácí Lokomotivy čekal ještě Turnov. První zápas byl herně velmi vyrovnaný, ale slabší produktivita byla hlavní příčinou porážky 2:5. O to větší chuť vyhrát měly holky před druhým zápasem. A bylo to znát, po první části vyhrávaly 3:0. Rozhodnuto ale zdaleka nebylo, soupeř zvládl dorovnat a následovala drama do poslední chvíle. Tentokrát se šťastným koncem pro Chomutov, který zvítězil těsně 4:3.

Sestava: Novotná, Tunková, Fricová, Šolcová, Sokolová, Pivovarová, Jánská, Michanková. Trenéři: Eliška Bidmonová, Radim Pivovar.

Dorostenky vyrazily do západočeského Chodova

Neděle byl hrací den dorostenek, které ráno vyjely na turnaj do Chodova u Karlových Varů. První duel proti Ústí nad Labem byl jednoznačný a jeho výsledkem není jen stav 9:0, ale také čisté konto gólmanky a vyzkoušená i proměněná hra v šesti, která jistě přijde vhod v těžších nerozhodných zápasech! Druhý zápas byl velmi podobný. Proti Teplicím trenérky promíchaly sestavu, aby si hráčky vyzkoušly i jiné pozice. Po velmi dobrém výkonu tým zvládl i tento duel, tentokrát výsledkem 8:3.

Florbal Chomutov - Florbal Ústí 9:0
FD Teplice - Florbal Chomutov 3:8

Sestava: Marková - Vaňousová, Kejzlarová, Balíková, Lefnerová, Mittelbachová, Levá, Ehrlichová, Verčimáková, Gründlová, Bálintová, Bělohlávková, Váňová. Trenéři: Natálie Königová, Eliška Bidmonová.

Dorostenci proti nejlepším celkům soutěže

Dorostenci odehráli turnaj v Karlových Varech znovu po měsíci s těmi nejlepšími týmy ve skupině. Zápas s Kladnem se vyvíjel do stavu 3:5 naprosto totožně jako poslední vzájemný zápas. Soupeř stejně jako před 14 dny zvítězil, tentokrát rozdílem 4 branek především díky netýmovému a přílišnému inidivuálnímu pojetí našeho kolektivu. Druhý zápas s Bohemians nám ukázal kvalitativní zrcadlo v účinnosti pressu a produktivitě. Soupeř jednoznačně zvítězil.

Kanonýři Kladno - Florbal Chomutov 7:3
Florbal Chomutov - FbŠ Bohemians 2:14

Sestava: Somol, Petrlík - Sebránek, Fojtík, Kovář, Hyksa, Pergler, Juppa, Sobek, Daňo, Michanek, Kugel, F. Rohusch, Kalijanko, A. Rohusch. Trenér: Martin Hýsek.

Dorost B doma na druhý pokus zvítězil

Ve sportovní hale na Březenecké se v sobotu představil také druhý dorostenecký celek hrající 2. ligu. V prvním zápase ho čekal poslední tým tabulky Šluknovsko Česká Lípa B. Převážnou část zápasu jsme byli na balónku, ale nedařilo se nám prostřelit skvěle chytajícího gólmana Lípy. Za to soupeř dokázal potrestat skoro každou naší chybu a vyškolil nás z efektivity. V konečném zúčtování je z toho těsná prohra 3:4. V druhém zápase proti Lounům museli Chomutovští zlepšit absolutně všechno. Hráči k zápasu přistoupili daleko líp než v prvním zápase. V úvodu sice prohrávali 0:2, ale od druhé půlky první třetiny se dokázali dostat do tempa a vyrovnat stav utkání. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný a rozhodly nakonec proměněné přesilové hry a bojovnost každého hráče na hřišti, která se od prvního zápasu hodně zlepšila. Díky tomu Chomutov zvítězil 6:4.

FBC Šluknovsko Česká Lípa B - Florbal Chomutov B 4:3
Florbal Chomutov B - TJ Lokomotiva Louny 6:4

Sestava: Frydrych, Havlíček - M. Žižka, Baier, Duchek, Hyksa, N. Pergler, Mráz, Lachman, Sadílek, Skalický, Wachtfeidl, Ernest. Trenér: Marcel Zelenka.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři