07.01.2023 | Redakce KS

Letka opět nad naše síly! Těsná porážka nám komplikuje boj o playoff!

V sobotu 7. ledna se opět rozjela na plné obrátky 1. liga mužů. V rámci 20. kola se Chomutov vydal na daleký trip do Opavy, kde se utkal s FBC Letka Toman Finance Group.

Severočeši měli ve svých hlavách první vzájemné utkání v této sezóně (0:8) a od prvních minut byli na hřišti lepším týmem! Chomutov držel míček a dostával se od začátku utkání do zajímavých střeleckých pozic. Jako první se v 5. minutě prosadil Bláha, který se perfektně uvolnil od mantinelu a prostřelil brankaře domácích - 0:1! Chomutov dále pokračoval ve své aktivitě a měl balonek pod neustálou kontrolou. Ve 13. minutě se měnilo skóre znovu! Petráň vybojoval míček pro Andráška, který z otočky podruhé překonal domácího Petra. Chomutov do konce první třetiny pokračoval v poctivé obraně a za celou úvodní část dovolil Letce pouze tři střely na branku.

Druhá třetina pokračovala stejně jako ta první. Chomutov byl opticky lepším a nebezpečnějším týmem. Ve 23. minutě se potřetí v utkání prosadila sparťanská mladá formace. Po chybě domácích za brankou se dostal k míčku v předbrankovém prostoru Petráň a zvýšil na 0:3! Ve 27. minutě dostali domácí výhodu první přesilové hry po vyloučení Štěrby, Severočeši změnu skóre zatím nepřipustili. Letka se branky dočkala až ve 31. minutě v další přesilové hře. Nejprve se do obrovské šance dostal Andrášek, z protiútoku potrestal vyloučení hostů Šincl - 1:3! Ve 36. minutě si oba týmy vyzkoušely hru 4 na 4. Nejprve fauloval Holovej, za pouhé čtyři vteřiny ho na trestnou následoval Zach. Do největší šance se dostal Čech, kterého v brejku vychytal Chabr. Po uplynutí vyloučení se z další branky radoval Chomutov! V čase 38:01 se po Klementově přiťuknutí prosadil hezkou individuální akcí Linc - 1:4! Od této chvíle se bohužel k velkému obratu nadechla domácí Letka. Již za půl minuty se po chybě v obraně prosadil Hložanka - 2:4! V poslední minutě se po křižné přihrávce prosadil Hranický a snížil na 3:4!

Na začátku třetí třetiny bylo už vyrovnáno! Rychlý protiútok domácích zakončil Šincl a zápas začínal znovu od vyrovnaného stavu. V čase 46:21 už Letka vedla. Po rozehrávce z rohu se od poloviny hřiště prosadil Kahánek - 5:4! Chomutov v zápase ztrácel a hnal se za vyrovnáním. Letka se v těchto chvílích zápasu prezentovala především držením balonku v okolí své branky. Do šance se dostal Skuhrovec, Andrášek i Petráň, brankař Petr držel těsné vedení domácích. V 54. minutě bylo vyrovnáno! K Jeníčkovi se odrazil balónek a jeho střela po zemi skončila až v Petrově brance - 5:5! Chomutov byl dále aktivnější a změna skóre visela ve vzduchu. V 57. minutě přišla velká komplikace, když byl vyloučen Šarša. Filip nabídnutou přesilovku využil a Letka opět vedle - 6:5! Chomutov měl necelé 3 minuty na vyrovnání skóre. Letka výborně držela balonek. Poslední minutu a půl šestice hráčů Chomutova zavřela domácí u jejich branky! Střelecky aktivní byl především Linc, ale když se neujala žádná z jeho střel, odešel Chomutov z tohoto důležitého utkání těsně poražen.