Oficiální web florbalového klubu Chomutov
20.07.2018 | Redakce, foto: Roman Dušek (www.mazlik.net)

Hlavní trenér mužů Jakub Šimek si zvolil realizační tým. Bude pětičlenný!

Hlavní trenér mužů Jakub Šimek si zvolil realizační tým. Bude pětičlenný!
C H O M U T O V - Mužský tým v novém soutěžním ročníku povede pětičlenný realizační tým. Nového hlavního trenéra Jakuba Šimka doplní na pozici asistentů všichni tři trenéři z loňska Martin Hýsek, Filip Nový a Martin Bocian. Kondičním trenérem bude nově David Dyršmíd.
Rozšíření realizačního týmu a zajištění kvalitní ideové i herní návaznosti elitních družstev. To byly hlavní priority, které si před sebe postavilo vedení klubu společně s novým hlavním trenérem. A dnes už lze říci, že oboje je splněno. Jakub Šimek se domluvil na spolupráci se všemi trenéry, kteří vedli mužstvo v uplynulých letech.

Na pozici asistenta zůstane bývalý hlavní trenér Martin Bocian, jehož úkolem bude propojit oba mužské týmy s juniorským. „Prioritou pro mě v tuto chvíli je věnovat se naplno týmu juniorů, zajišťovat pro dospělé mužstvo pravidelný přísun kvalitních hráčů. Zároveň bude mým úkolem kvalitní fungování B týmu mužů.“

U týmu zůstane také Filip Nový, stále ještě aktivní hráč B týmu, který stál na lavičce již od ledna 2017. „Moje role bude stejná, jako v předchozích letech, to znamená snažit se dávat zpětnou vazbu a přidávat pohled hráče,“ říká.

V březnu před rozhodující fází sezóny doplnil trenérský štáb ještě Martin Hýsek, jehož příchod na lavičku se ukázal jako správná volba. V letošní sezóně zůstane hlavním trenérem dorostenek, ale pokračovat bude také jako asistent "A" týmu. „Pro mě je nejdůležitější dobrá parta a stmelení kolektivu. Budu se starat o atmosféru v kabině a motivaci hráčů před i během utkání,“ říká zkušený kouč.

Pětičlenný trenérský tým doplní nově ještě David Dyršmíd, kondiční trenér, který se bude starat nejen o fyzickou, ale také zdravotní připravenost hráčů. „Jsem velice rád, že chlapi na nabídku spolupráce kývli. Každý asistent bude mít na starosti část tréninkového procesu, která je mu blízká a sobě vlastní. Společně dokážeme vytvořit hráčům komfortní prostředí, ve kterém budeme pracovat maximálně efektivně. Zároveň cítím, že se tvoří realizační tým, který bude velice silný nejenom uvnitř klubu, ale i navenek vůči ostatním soupeřům v lize,“ říká hlavní trenér Jakub Šimek.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři