28.01.2023 | Redakce KS, foto Jan Tůma

Hattrick poražen! Důležité body v boji o playoff zůstaly doma!

V rámci 23. kola jsme v sobotu přivítali na domácí palubovce FBŠ Hummel Hattrick Brno. První vzájemné utkání v sezoně jsme vyhráli 6:1 po jednom z nejlepších výkonů v soutěži. V zápase jsme se museli obejít bez mladé sparťanské trojice, která si plnila své povinnosti v superligovém dresu Sparty, ve druhé formaci se naopak představil Jakub Mühlfait.

Chomutov držel od úvodních vteřin míček na svých holích. Do první velké šance se po půl minutě hry dostal Linc, ale mířil těsně vedle. Skóre se poprvé měnilo na konci první minuty, když Sládeček využil prvního doteku Brna s balonkem a prostřelil Kříže - 0:1! Vyrovnáno mohlo být okamžitě! Štěrbu v brejku vychytal Kolajta, který byl následně úspěšný i ve druhé velké šanci stejného hráče. Chomutov byl při chuti a ve velké šanci byl Jeníček, po něm se do šance vytočil i Martin, ale Kolajta zatím v brance kraloval. Na druhé straně se nenechal zahanbit Kříž a vytáhl dva výborné zákroky! V 5. minutě bylo vyrovnáno! Martin se výborně uvolnil a posunul na Klementa, ten našel Michala Skuhrovce, který poprvé v utkání prostřelil Kolajtu - 1:1! Brno si mohlo vzít vedení zpět, ale Kříž vytáhl fantastický zákrok! V následující minutě hala opět tleskala výbornému zákroku domácího brankaře. V polovině první třetiny dostalo Brno výhodu přesilovkové hry po sekání Mühlfaita. Chomutov odehrál oslabení v čele s výborným Křížem fantasticky. Ve 13. minutě domácí už vedli! První střídání třetí formace v zápase zakončil povedeným brejkem Schneider - 2:1! Na druhé straně hrozilo Brno dvojitou šancí, fantom Kříž byl nepřekonatelný! Zvýšit mohl Štěrba, kterého skvěle našel Kellermann! Do šance se dral Skuhrovec a utkání mělo strhující tempo. Do konce první třetiny byli na balonku více hosté, ale na průběžném stavu zápasu se již nic nezměnilo.

Do druhé třetiny vstoupilo aktivněji Brno a Kříž měl okamžitě na kontě další famózní zákrok! Na druhé straně poslal Mühlfait do brejku Adama Martina a ten zkušeně prostřelil Kolajtu - 3:1! Brno aktivněji napadalo a dělalo domácím menší problémy v rozehrávce. Utkání se hodně přitvrdilo a Chomutov hrozil především z rychlých brejků. Nejprve hrozilo duo Linc - Kellermann. Poté vystihl rozehrávku Brna Skuhrovec a přihrával Martinovi, který jeho nabídku netrefil. Ve 29. minutě měl Hattrick druhou přesilovku po vyloučení Lince. Brno využilo přesilovku i s přispěním rozhodčích, když otočili vystřelený míček hosty mimo mantinel a Hattrick z následné rozehrávky udeřil - 3:2! Brno se tlačili za vyrovnáním, ale Kříž ukazoval své reprezentační kvality. Dvě minuty před koncem předvedl hezkou individuální akce Kellermann, Štěrba jeho nabídku ke skórování nevyužil. Poté se do velké šance dostal Halej, ale Kolajta dokázal míček na brankové čáře včas zkrotit. V posledních vteřinách měl další obrovskou šanci Halej a byl faulován, první přesilovka pro Chomutov.

Třetí třetina začala přesilovkou Chomutova, která nebyla využita. Na hřišti probíhal boj o každý metr palubovky. Severočeši se snažili hrát na balonku, Brno hrozilo z rychlých kontrů. Ve 49. minutě to konečně přišlo! Linc rozehrával nebezpečnou standartku v blízkosti brankoviště a důrazný Halej dotlačil balonek do branky - 4:2! V 52. minutě vytáhl další výborný zákrok Kříž a držel naděje Chomutova stále vysoko! Na druhé straně vyslal výborně hrající Kellermann do brejku Haleje, Kolajta ho vychytal. Hattrick používal agresivní hru za hranou, Chomutov dále dřel. Pět minut před koncem si vybrali hosté oddechový čas a odvolali brankaře. V 57. minutě nastala na hrací ploše zajímavá situace, Brno nastřelilo tyč a rozhodčí písknul na znamení branky. Svůj verdikt poté za uznalého potlesku tribun odvolal. Chomutov dřel a za svými zády měl neuvěřitelného Kříže! V 59. minutě zastavil balonek mířící do branky vlastni hlavou obětavý Skuhrovec. Neuvěřitelný výkon domácích v posledních minutách! V čase 59:28 po faulu na Lince dostal Chomutov výhodu přesilové hry! DDQ FLORBAL CHOMUTOV to dokázal a porazil Hattrick Brno ve skvělém zápase 4:2! Absolutorium zaslouží obětavá týmová hra v čele s fenomenálním Křížem v brance!