Oficiální web florbalového klubu Chomutov
14.09.2023 | Tisková zpráva

Florbalový klub zve do hlediště školáky! Do základek rozdá přes tisíc vstupenek

Florbalový klub zve do hlediště školáky! Do základek rozdá přes tisíc vstupenek
C H O M U T O V - U příležitosti oslav 25. výročí založení klubu se Florbal Chomutov rozhodl věnovat základním školám v Chomutově, Jirkově a přilehlých obcích celosezónní volné vstupenky pro žáky i pedagogy. Cílem je jedna poděkovat za mnohaletou úspěšnou spolupráci, ale třeba také přivést do haly nové zájemce či fanoušky.

Až 1.400 kusů volných celosezónních karet si pro žáky a pedagogy ze základních škol na Chomutovsku připravil klub Florbal Chomutov. V sezóně, kdy slaví své 25. výročí, se tak rozhodl podpořit kladný vztah ke sportu mezi dětmi a mládeží v našem městě. „Volné vstupenky na utkání 1.ligy mužů dlouhodobě dáváme všem našim členům. Chceme, aby v rámci vytváření vztahu ke klubu měli možnost sledovat náš elitní tým. Letos jsme se rozhodli tuto možnost zkušebně rozšířit mezi všechny žáky základních škol v našem okrese. Chceme podpořit jejich aktivní vztah ke sportu a nabídnou další možnost trávení volného času," vysvětluje hlavní myšlenku projektu generální manažer klubu Martin Bocian.

Všechny základní školy, které o vstupenky projevily zájem, by je v tuto chvíli již měly mít ve svých školách. „K dnešnímu dni jsme rozdali do osmi škol v součtu asi 600 kusů celoročních volných vstupenek a zhruba ještě jednou tolik máme k dispozici. Stále je možnost dodat vstupenky do kterékoliv školy, která bude mít zájem," upřesňuje Bocian. Do projektu se z Chomutova zapojila ZŠ Zahradní, ZŠ Hornická a ZŠ Březenecká, z Jirkova ZŠ Budovatelů, ZŠ Studentská a ZŠ Nerudova a z okolních obcí pak ZŠ a MŠ Spořice a ZŠ a MŠ Březno. Nabídka je stále platná i pro další školy, stačí se v případě zájmu obrátit na klub.

První zápas, na který mají školáci možnost přijít zcela zdarma je již tuto neděli 17.9. od 16.00 v Městské sportovní hale v Chomutově proti Florbal Ústí. U vstupu se stačí prokázat kartičkou se jménem školy. Pořadatelé ji zaznamenjí a dítě či dospělý bez placení prochází dále. Na každé škole pak bude umístěn QR kód, pod kterým žáci najdou vždy aktuální rozpis utkání. Přestože se jedná o mimoškolní aktivitu dětí a je pouze na nich, jestli na nějaké utkání dorazí, nabízí klub motivaci i pro školu samotnou. „Celou sezónu budeme evidovat, kolik žáků a z jakých škol nám skutečně do ochozů dorazilo. Škola s nějvětším počtem návštěv bude na konci sezóny odměněna florbalovým vybavením od našeho hlavního partnera Salming ČR, s.r.o."

Pokud by se tato spolupráce osvědčila a školy, učitelé i žáci měli o volné vstupenky zájem, je klub připraven tento model zachovat i v následujících sezónách.

Tak co, školáci? Kdo z vás v neděli dorazí do haly?

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři