07.11.2023 | Redakce KS

Florbalová neděle! Muži přívítají doma Hattrick Brno!

V neděli 12. listopadu přivítá mužský “A“ tým ve 12. kole 1. ligy mužů FBŠ Hummel Hattrick Brno. Utkání startuje v 16:00 na MSH Chomutov. V minulém ročníku 1. ligy mužů se týmy utkaly ve dvou zápasech a úspěšnější byl vždy Chomutov, který bral 6 bodů po výhrách venku 6:1 a doma 4:2!

FBŠ Hummel Hattrick Brno aktuálně okupuje v tabulce 9. místo s 12 body. Z posledních 3 kol Brňané získali 6 bodů po výhře nad Plzní 8:2, prohře 5:6 po prodloužení s Českými Budějovicemi a výhře 5:4 v prodloužení nad Letkou. Jihomoravskému družstvu se venku nedaří, v letošní sezóně Brno nedokázalo zvítězit ve venkovním utkání a připsalo si pouhé 2 body! Brňanům se nedaří ani v přesilovkách, vstřelili v nich pouhé 3 branky a s úspěšností 11,54% jsou na předposledním místě ve využití početní výhody. V týmové produktivitě vládnou Matěj Hronek a Michal Malec, kteří mají shodně 11 kanadských bodů. Nejlepším střelcem týmu je Matěj Hronek s 8 vstřelenými góly.

DDQ Florbal Chomutov se v tabulce nachází na 6. místě s 18 body. Severočeši v posledním kole zabrali a připsali si po dvou těsných prohrách venkovní výhru nad Znojmem - 4:3. Chomutovu se na domácím hřišti daří, když ze 7 domácích zápasů bral rovnou 13 bodů. V týmových statistikách dominuje Michal Skuhrovec s 20 kanadskými body, který je zároveň nejlepším střelcem (9 branek) a nahrávačem (11 asistencí) svého týmu. Přes hranici 10 bodů se dostali Petr Linc (12 bodů), Adam Martin (11 bodů) a Ondřej Šarša (10 bodů). Chomutov vládne celé soutěži v návštěvnosti, kdy si drží výborný průměr 314 díváků na domácí utkání.