Oficiální web florbalového klubu Chomutov
10.12.2014 | Redakce, foto: Roman Dušek (www.mazlik.net)

Dvacetiletý střelec Jakub Štěrba se vrací do Chomutova! Nastoupí už v sobotu proti Orce?

Dvacetiletý střelec Jakub Štěrba se vrací do Chomutova! Nastoupí už v sobotu proti Orce?
C H O M U T O V - FbC 98 Chomutov, v současnosti vedoucí celek Národní ligy, nechce rozhodně nic ponechat náhodě a tak ještě před koncem přestupního termínu doplňuje posiluje svůj kádr. Řady Severočechů posílí dvacetiletý rychlonohý a produktivní forvard Jakub Štěrba, jehož chomutovští fanoušci velmi dobře znají. V mládežnických týmech zde působil v letech 2010 - 2013.

Střelec s instinktem zabijáka

Jakub Štěrba
Narozen: 21.8.1994
Post: pravé křídlo
Hůl: levá

Jakub Štěrba je odchovancem kadaňského florbalu, dorosteneckou kategorii už ale hrál v Chomutově. V roce 2010 přestoupil o dvacet kilometrů dále právě do okresního města za vidinou nejvyšších dorosteneckých a juniorských soutěžích. A prožil toho opravdu spoustu. Vítězství v dorosteneckých soutěžích, nadstavbové turnaje o titul Mistra ČR, v juniorské kategorii dokázal s týmem dvakrát vyhrát 2. ligu a dvakrát bojovat v baráži o postup do extraligy.

Celkem během tří sezón odehrál Jakub v chomutovském dresu 129 ligových i turnajových zápasů v nichž nastřílel 94 branek a na 80 přihrál. V roce 2013, po odchodu z juniorské kategorie, se vrátil zpět do Kadaně. V jejím dresu nastoupil v letošní sezóně devětkrát s bilancí 10 gólů a 13 přihrávek.

Nyní podruhé ve své kariéře putuje na trase Kadaň - Chomutov. Hostovat zde bude až do konce sezóny. Pokud vše půjde podle předpokladů, měl by nastoupit již v sobotním utkání 15. kola na domácí palubovce proti Orce Čelákovice.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři