Oficiální web florbalového klubu Chomutov
10.09.2023 | Redakce KS

Druhá výhra! Chomutov smetl i Budějovice!

Druhá výhra! Chomutov smetl i Budějovice!
Ženy Florbalu Chomutov po včerejší vysoké výhře nad Týnem přivítaly v druhém víkendovém utkání nováčka 1. ligy žen - SK Meťák České Budějovice. Jihočešky ve své premiéře dokázaly celkem snadno přehrát Nové Strašecí a za výhru 9:2 si připsaly premiérové body do tabulky.

Chomutov začal utkání velkým tlakem a v úvodní minutě vůbec nepůjčil hostujícím hráčkám balonek. Budějovice se postupně osmělovaly a dva výborné zákroky musela vytáhnout i Bačková. V čase 6:33 se dostala do své typické pozice Voráčková a otevřela skóre zápasu - 1:0. Chomutov stupňoval tempo a v zápase dominoval. V 15. minutě zažily domácí hráčky nejpovedenější pasáž úvodní třetiny. Nejprve zachovala klid v zakončení Vytrhlíková a nedala Bártové šanci - 2:0. Chvilku po ní se šťastně prosadila Rázková a Chomutov rázem vedl o tři branky. Do konce úvodní části se do šance dostaly Šindelářová, Rázková a Pilíková, Bártová je vychytala.

Chomutov nastoupil do druhé třetiny aktivně a byl za to okamžitě odměněn. Kamenická získala balonek a nekompromisně zvýšila na 4:0! Poté zamkla elitní formace Budějovice před jejich brankou a Vytrhlíková po řadě šancí zkompletovala bůra - 5:0. V polovině zápasu předvedla hezkou individuální Havlínová, poté nabila Voráčkové a ta vstřelila svojí druhou branku v zápase - 6:0! Ve 31. minutě prostřelila Malecká Bártovou mezi nohama a přidala sedmou branku domácích - 7:0. O pár vteřin později dostaly hráčky Budějovic výhodu trestného střílení, které proměnila Jozová - 7:1! Trestné střílení jela za pár okamžiků i Havlínová, její elegantní padáček skončil mimo. Zbytek prostřední části se nesl ve znamení tlaku Chomutova a výborné Bártové v brance hostů.

Třetí třetina se i přes velkou řadu šancí dlouho odehrávala bez vstřelené branky. V čase 47:38 dostala spoustu prostoru Rázková a její střela vymetla pavučiny z hostující branky - 8:1! V 51. minutě dostal Chomutov první přesilovou hru v zápase, velký tlak brankou neskončil. V čase 56:31 definitivně uzavřela brankový výčet utkání Nela Fojtíková - 9:1. Florbal Chomutov tak zakončil první soutěžní víkend se 6 získanými body a skóre 26:2.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři