Oficiální web florbalového klubu Chomutov
06.08.2023 | Redakce

Druhá část přípravy je v plném proudu. Elitní týmy míří na Czech Open

Druhá část přípravy je v plném proudu. Elitní týmy míří na Czech Open
C H O M U T O V - Po krátké pauze zahájily elitní týmy našeho klubu druhou část přípravy. Muži, ženy i junioři mají nabitý program. Kromě tréninků a soustředění je čeká také celá řada přípravných zápasů a turnajů. Tím nejbližším je mezinárodní turnaj Czech Open, který se odehraje příští týden v Praze.

MUŽI

Mužský A tým si po náročných deseti týdnech kondiční přípravy užil v závěru července zasloužené volno. V úterý 1. srpna se pak sešel kompletní tým, aby zahájil druhou část přípravy. Celkem 24 hráčů a 5 brankářů absolvovalo během prvního srpnového víkendu minisoustředění v domácím prostřední Městské sportovní haly. Tým  má před sebou celkem tři přípravné zápasy a dva turnaje.

Příští týden ve čtvrtek startuje v Praze jubilejní třicátý ročník mezinárodního turnaje Czech Open, kde Chomutov startuje v kategorii MUŽI PRO. Našimi soupeři v základní skupině budou superligové Karlovy Vary, švédský celek RIG Umeå IBF a lotyšský Talsu NSS/Krauzers.

Kromě toho budou odehrány také tři domácí přípravné zápasy:

neděle 6.8. od 16.00 proti Cambridge Floorball
úterý 15.8. od 18.30 proti FBC Plzeň
středa 23.8. od 18.30 proti FBŠ Slavia Plzeň

Všechny zápasy se uskuteční v Městské sportovní hale a vstupné bude zdarma.

V závěru srpna pak dostanou mladší hráči z kádru příležitost ukázat své umění na turnaji v Kutné Hoře.

První ligu mužů zahájíme v neděli 3. září domácím zápasem proti Orce Čelákovice.

ŽENY

Také ženský tým už je v plné přípravě na další prvoligovou sezónu, do které půjde s ambicí navázat na úspěšný loňský ročník a útočit na příčky nejvyšší. Kvalitu aktuálního kádru, který se oproti loňsku rozrostl o některá nová jména, prověří nejprve nadcházející Czech Open. Zde budou našimi soupeři finský Sport Club Hyvinkää, lotyšský FK Kekava a jeden z týmů Tatranu Střešovice.

Po návratu z turnaje čeká ženský tým ve středu 16. srpna od 18.00 domácí přípravné utkání proti pražské Spartě a poté třídenní soustředění v Kutné Hoře.

První liga žen začíná o víkendu 9. a 10. září a chomutovské hráčky do ní vstoupí dvojzápasem na domácí půdě proti Týnu nad Vltavou a Českým Budějovicím.

JUNIOŘI

Třetím týmem Florbalu Chomutov, který se představí na turnaji Czech Open, budou junioři, kteří budou startovat v kategorii mužů do 21 let. Našimi soupeři budou švýcarské celky Zug United U21 a AD Astra Obwalden, dále Sokol Brno I EMCOCase Gullivers a Tatran Střešovice.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři