03.12.2023 | Redakce KS

Drtivý úvod, kolaps a závěrečné drama pro Chomutov!

Během zasněžené neděle se náš “A” tým vydal až na jih Čech, kde se utkal se Štíry z Českých Budějovic. První letošní vzájemné utkání skončilo 20 vstřelenými góly a výhrou Chomutova 12:8. Oba týmy se před zápasem pohybovaly na hraně elitní osmičky, proto se dal tento zápas označit za šestibodový.

Do utkání vstoupil aktivněji Chomutov a po obrovské chybě v domácí obraně se ujal v čase 3:23 vedení. Marek Pleskač se v brejku nemýlil - 1:0! Chomutov byl jednoznačně lepším týmem a v 9. minutě vedl už 2:0, když se Dolejší parádně trefil pod horní tyč. Ve 13. minutě měl obrovskou šanci Linc, ale brankář domácích předvedl skvělý zákrok nohou. O minutu později se už Chomutov radoval. Střelu Dolejšího dorazil z bezprostřední blízkosti Hais - 3:0! O 20 vteřin později se hosté radovali znovu! Martin našel Michala Skuhrovce a ten nedal Švehlovi žádnou šanci - 4:0! V 18. minutě dostali Štíři velkou šanci ke snížení po vyloučení Huberta Haise. Budějovicím se přesilová hra nedařila, ale po chybě v obraně se prosadil Vlček - 4:1!

Začátek druhé třetiny Chomutov kontroloval a nadále byl aktivnějším týmem na balonku. Ve 26. minutě vytáhl výborný zákrok Vagel. Ve 28. minutě se už Budějovice radovaly. Na Perekovu střelu neměl Vagel nárok - 4:2! V polovině zápasu utekl sám Nevšímal a po faulu na něj následovalo trestné střílení. Nachtmann nabízenou příležitost nevyužil. V čase 33:25 se prosadil domácí Vlček a ze zápasu bylo rázem drama - 4:3! Odpověď Chomutova přišla okamžitě. Dušek nastřelil domácího hráče od kterého se odrazil míček až do branky - 5:3! Drama pokračovalo. 36. minuta, hrubka obrany hostů a branka Holého - 5:4! Šťastné branky padaly i nadále. V čase 37:55 se lobem přes brankáře prosadil Linc a poslal Chomutov znovu do dvoubrankového vedení - 6:4!

Závěrečná část začala pro Chomutov katastrofálně. A po brankách Prokopa a Koklara se začínalo od začátku - 6:6! Chomutov stáhl sestavu na dvě formace a bojoval o klíčový gól utkání. V čase 51:04 elitní formace nádherně vykombinovala Budějovice a Michal Skuhrovec vrátit vedení zpět na stranu Chomutova - 7:6! Autor branky byl poté vyloučen, ale Chomutov své vedení ubránil. V posledních minutách to Budějovice zkoušely v šesti hráčích v poli. Ale Severočeši domácí k ničemu nepustili a odvezli si důležité 3 body!