Drama do poslední vteřiny! Chomutov vítězí ve čtvrtém zápase na nájezdy!

C H O M U T O V - Neskutečné drama se odehrálo v neděli v Městské sportovní hale. Čtvrtfinálová série mezi Chomutovem a Turnovem dospěla do čtvrtého zápasu, ve kterém byli hosté blizoučko postupu do semifinále. Chomutovský konec sezóny odvrátil v čase 59:55 Marek Chocholoušek vyrovnáním na 5:5. Prodloužení nerozhodlo, a tak přišly ke slovu samostatné nájezdy...

Dovolená? Ale kdepak!

Turnov vedl v sérii už 2:0 a zdálo se, že jeho cesta do semifinále bude po dvou vysokých výhrách snadná. Chomutov měl nad sebou hrozbu konce sezóny. Ale zdá se, že se svojí situace zhostil na výbornou. Ve třetím duelu přehrál soupeře na jeho hřišti a přivezl první důležitou výhru. V nedělním čtvrtém zápase byli Chomutovští na pokraji vyřazení znovu. Zelenobílí odskočili dvakrát ve třetí třetina na rozdíl dvou branek. Ještě deset minut před koncem vedli 5:3. Pak ale snížil Krajník a Severočeši byli nadále ve hře. Přestože čas utíkal mílovými kroky, Chomutov ho dohnal! A to přesně v čase 59:55. Skvělou práci odvedl Lukáš Fiala, který po své vlastní střele neváhal jít znovu vybojovat míček, geniální přihrávkou téměř naslepo našel rozběhnutého Marka Chocholouška, který trefil neomylně - 5:5!

Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém Florbal Chomutov dál svíral svého soupeře a několikrát měl na holích rozhodující trefu. Nestalo se, a tak drama dospělo až do poslední možné varianty rozhodnutí - samostatných nájezdů. Jako první se prosadil turnovský Antonín Palatínus. Na Švece našel recept až ve čtvrté sérii Ondřej Bejček, ale hned následně vrátil Sekyra vedení zpět na stranu Turnova. Karel Klíma v páté sérii musel proměnit a udělal to nekompromisně! Po pěti nájezdech na obou stranách byl stav 2:2. Rozhodovala tedy náhlá smrt. V šesté a sedmé sérii vládli brankáři. V sedmé sérii se k nájezdu znovu postavil Karel Klíma a překonal Švece střelou po zemi. Skvělý Jan Vlček poté vychytal Matěchu a vítězství bylo doma!

„O vítězství rozhodla ohromná morální síla týmu!,“ hodnotil po zápase evidentně spokojený trenér Martin Bocian. „Kluci udělali maximum, dřeli až do konce a odměnou jim bylo jedno z nejhezčích vítězství, které pamatuji.“

Rozhodne pátý zápas ve středu

Chomutov odvrátil hrozbu vyřazení a favoritovi přidělal vrásky na čele. Těšme se na rozhodující pátý duel! O postupujícím do semifinále tak rozhodne až poslední možný zápas. Pátý duel obou soupeřů je na programu ve středu večer v Turnově.

Autobus pro fanoušky, RUDÉ PEKLO V TURNOVĚ!

Florbal Chomutov vypravuje na utkání autobus, ve kterém je místo pro zhruba 30 fanoušků. Zájemci se mohou hlásit hráčům nebo trenérům, případně na klubovém Facebooku. Vytvořme společně s námi domácím RUDÉ PEKLO!

Statistiky 4. utkání

Florbal Chomutov - TJ Turnov 6:5sn (0:0, 2:3, 3:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Štěrba (Trávníček), 30. Chocholoušek (L. Fiala), 47. Šarša (Bejček), 54. Krajník (Jäschke), 60. Chocholoušek (L. Fiala), rozhodující nájezd Klíma - 24. A. Palatínus (V. Palatínus), 35. V. Palatínus (Ekl), 36. A. Palatínus (Ekl), 45. Sekyra (Němeček), 50. A. Palatínus (V. Palatínus).
Rozhodčí: Kunz, Šedivý. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 21:19. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 4:5, 6:5.