Oficiální web florbalového klubu Chomutov
28.01.2023 | Redakce KS, foto Jan Tůma

Domácí dohrávka se Startem je tady! Chomutov uvidí utkání s příchutí play off!

Domácí dohrávka se Startem je tady! Chomutov uvidí utkání s příchutí play off!
Chomutov uvidí při úterním večeru dohrávku 21. kola 1. ligy mužů mezi domácím DDQ Florbal Chomutov a týmem FAT PIPE Start 98! Utkání s nádechem play off se bude hrát doslova o šest bodů! Oba týmy balancují na hraně předkola play off a dělí je v tabulce pouze jeden bod! První vzájemné utkání vyhrál na své palubovce START poměrem 7:4.

FAT PIPE Start 98 je tradičním prvoligovým účastníkem. Ve vzájemných zápasech obou celků padá pravidelně velké množství branek. Za poslední tři utkání se střelci radovali celkem 44krát, což dělá průměr skoro 15 vstřelených branek na jeden zápas. Pražané se v posledních zápasech prezentují zajímavými výsledky. Nejprve po těsném boji prohráli s lídrem tabulky BUTCHISEM, poté zvládli dvě klíčové utkání se Znojmem a s Letkou a zvýšili tím značně své šance v bojích o play off! V nedělním zápase pak START podlehl Plzni 1:5.
Start táhne v produktivitě především Martin Fenik, který zapsal 30 kanadských bodů za 17 branek a 13 asistencí. Pět svých branek vsítil během přesilovkových her. Velkou ofenzivní hrozbu pak představuje mladík z Chodova - Matěj Netrefa, který se ve 13 zápasech dokázal brankově prosadit již ve 14 případech! Zajímavou akvizici využívají hosté i ve své brance, kterou hájí jednička superligového Chodova - Karel Hodík.

DDQ FLORBAL CHOMUTOV se po posledních nepodařených výsledcích dostal v tabulce první ligy do složité situace. Play off má však nadále pevně ve svých rukou. V posledním domácím utkání proti Hattricku Brno ukázal tým obrovskou bojovnost a v čele s výborným Lukášem Křížem značně pozvedl své akcie v bojích o play off. Chomutov také zlomil nečekané letošní prokletí domácích zápasů. Před výhrou s Brnem byl Chomutov v tabulce domácích zápasů úplně poslední. Aktuálně má bilanci 13 získaných bodů ze 33 možných na domácí palubovce.
Individuálně táhnou tým stále stejní lídři. Michal Skuhrovec si svojí 17. brankou v posledním zápase pojistil pozici nejlepšího střelce týmu. Proti Brnu se po delší době opět prosadil i Ondřej Halej, který vstřelil v sezoně branek 16. Proti Brnu skončila zajímavá série našeho nejproduktivnějšího hráče Petra Lince. Populární Píťa bodoval 13 zápasů v řadě! Linc si v zápase připsal asistenci na branku Haleje, v oficiálním zápase je však jako autor nahrávky uveden Šarša. Lukáš Kříž je mezi brankaři, kteří odchytali letos alespoň 300 minut na 6. místě v průměru obdržených branek na zápas s výborným průměrem 4,3 branky na utkání.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři