Oficiální web florbalového klubu Chomutov
03.12.2023 | Redakce KS

Dohrávka s Plzní je tady! Duel se západočechy se odehraje ve středu od 19:00!

Dohrávka s Plzní je tady! Duel se západočechy se odehraje ve středu od 19:00!
V polovině pracovního týdne uvidí MSH v Chomutově dohrávku s týmem FbC Plzeň. Utkání se mělo konat minulý pátek, ale Plzeň kvůli kalamitě nebyla schopna dorazit do Chomutova. Pevně věříme, že tentokrát se jí to zdárně povede a Chomutov zabojuje o další důležité body do prvoligové tabulky.

FbC Plzeň se po nepovedeném startu do sezóny stále drží ve spodních patrech prvoligové tabulky. Zajímavostí je, že i přes neuspokojivé výsledky dokázala Plzeň porazit oba lídry soutěže (Ústí a Bulldogs Brno). Poslední utkání prohrála Plzeň 6:7 s Gullivers. V předchozích zápasech se výkony Západočechů zlepšili a ze 3 utkání vybojovali slušných 5 bodů. Kanadské bodování Plzně vede Václav Zábran, který dokázal nasbírat 17 bodů a je jediným pravidelně hrajícím hráčem Plzně, který si drží bilanci bodu na zápas. Nebezpečným hráčem je i host z Tatranu Matěj Čelakovský. Plzeň má všeobecně velký problém se střílením branek. V této sezoně zaznamenali hráčí Plzně jednu velmi nelichotivou statistiku, když nedokázali vstřelit branku neuvěřitelných 173 minut! V elitním florbalu opravdu raritní věc.


DDQ Florbal Chomutov bojuje každým kolem o postavení v top 8 prvoligové tabulky. Aktuálně se nachází na 7. pozici s minimálním bodovým náskokem před svými pronásledovateli. Následující 3 utkání hodně napoví o šancích Severočechů v letošní sezóně. V ofenzívě dominuje Michal Skuhrovec, který patří mezi nejlepší hráče v 1. lize mužů. Ve 14 odehraných zápasech posbíral již 32 kanadských bodů. Druhý v týmovém bodování je Ondřej Halej se 17 body. V závěsu za ním je v posledních zápasech ve výborné formě hrající Ondřej Šarša, který nasbíral již 16 bodů a patří mezi trojici nejproduktivnějších obránců v lize. Přes hranici deseti bodů se dostalo i trio Martin, Linc a Štěrba. Chomutov je pátým nejofenzivnějším týmem v lize a zároveň se pyšní nejlepší diváckou návštěvností!

DDQ Florbal Chomutov - FbC Plzeň se hraje v MSH Chomutov ve středu od 19:00

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři