Oficiální web florbalového klubu Chomutov
26.01.2023 | Redakce KS

Další domácí utkání je TADY! V zápase o důležité body vyzveme Hattrick Brno.

Další domácí utkání je TADY! V zápase o důležité body vyzveme Hattrick Brno.
V sobotu 28. ledna nás čeká další utkání na domácí palubovce. Tentokrát v MSH Chomutov přivítáme HATTRICK BRNO. Na Hattrick máme z poslední vzájemného zápasu příjemného vzpomínky. Po jednom z nejlepších výkonů v sezoně jsme Brno porazili na jeho hřišti 6:1! V zápase se v brance zaskvěl Lukáš Kříž, hattrick vstřelil Michal Skuhrovec a tři asistence zapsal Jakub Štěrba.

HATTRICK BRNO je tradiční prvoligový účastník, který si na rok odskočil do Superligy. Od začátku svého působení v první lize v roce 2011 se klub pravidelně objevuje na nejvyšších prvoligových příčkách. V letošní sezoně si drží Brno umístění v top 4. Za 22 odehraných kol získali velice slušných 39 bodů. V posledních třech zápasech mají ale naprosto stejnou bilanci jako DDQ Florbal Chomutov - nula bodů. Nutno podotknout, že Brno mělo extrémně těžký los: Ústí, BUTCHIS a Znojmo.
Hattrick v této sezoně bodově táhne především exSuperligový Tomáš Brom, který zapsal již 30 kanadských bodů za 13 branek a 17 asistencí. Brno se v sezoně pyšní výbornou obranou (pouze 97 obdržených branek je třetí nejmenší počet v soutěži). Silnou stránku nalezneme také v přesilovkové formaci. Úspěšnost 37,5% využití je také třetí nejlepší vizitkou v lize. Brno má v kádru nejlepšího přesilovkového střelce v celé soutěži - Jonáš Kůra se prosadil již šestkrát.
Hattrick patří mezi nejtrestanější týmy v soutěži. Nejvylučovanějším hráčem ligy je brněnský Nikolas Zouhar, který si odseděl již 34 trestných minut.

DDQ FLORBAL CHOMUTOV se v posledních zápasech výsledkově trápí a propadá se tabulkou. Poslední 3 prohry měly jeden společný jmenovatel - vždy byly těsné! Nulový zisk z posledních utkání odsunul Severočechy až na 12. místo v tabulce. Chomutov je stále v těsném kontaktu s týmy, které bojují o play off!
Chomutov nadále bodově táhne především Petr Linc, který zapsal již 36 kanadských bodů. Následují ho produktivní Jakub Štěrba a Michal Skuhrovec. V posledních dvou zápasech táhne v ofenzivě tým především trojice mladíčků z pražské Sparty! Trio Bláha, Andrášek a Petráň zapsalo společně 11 kanadských bodů. Jestli se na něco DDQ Florbal Chomutov může spolehnout, tak je to dlouhodobě fantastická podpora fanoušků! Nejvíce se chodí v první lize na Severu. Návštěvnosti vládnou společně Florbal Ústí a Florbal Chomutov.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři