Chomutov zvládl klíčový okamžik! Turnovu oplatil výhru v nastavení a srovnal sérii na 1:1

C H O M U T O V - Nervy, drama a spoustu gólů! První dva zápasy čtvrtfinále nabídly doslova infarktový průběh. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a v obou případech rozhodovalo až prodloužení. Zatímco v sobotu byli šťastnější hosté, v neděli vstřelil rozhodující gól Jakub Štěrba a Chomutov díky němu vyrovnal stav série na 1:1. Pokračování je příští víkend v Turnově!

1. čtvrtfinále: CHM - TUR 6:7 v prodloužení

Branky a nahrávky: 10. Kopp (Bejček), 25. Turek (Šarša), 26. Kopp (Bejček), 43. Štěrba (Kämpf), 30. Trávníček (Dudek), 59. Chocholoušek (Fokt) - 15. Matěcha (Havlín), 31. Matěcha (A. Palatínus), 31. Pala, 33. V. Palatínus, 44. Nezdara (Pala), 53. Pala (Havlín), 66. Erler (Nezdara).
Rozhodčí: Monzer, Procházka. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 384. Střely na branku: 67:39.

Chomutov: Burda - Novotný, Fokt (C), Šarša, Turek, Bejček, Chytrý - Kämpf, Náther, Štěrba - Dudek, Jäschke, Trávníček - Kopp, T. Fiala, Chocholoušek

Ohlasy trenérů

Martin Bocian (Chomutov): Je potřeba se z toho nepo*rat a nebát se riskovat, hrát na plno a vyhrát. Dneska to byl klasický zápas play-off, takových nás čeká ještě mnoho. Těším se na zítřejší zápas.

Jan Kovář (Turnov): Z obou stran kvalitní zápas, který se úžasnému publiku jistě líbil. Předvedli jsme výborný výkon podpořený výborně chytajícím brankářem. Po prodloužení jsme byli šťastnější tým, jsme rádi za výhru na hřišti soupeře.

2. čtvrtfinále: CHM - TUR 10:9 v prodloužení

Branky a nahrávky: 3. T. Fiala (Chocholoušek), 14. Šarša (Štěrba), 20. T. Fiala (Pačmag), 28. Jäschke (Trávníček), 39. Chocholoušek (Novotný), 40. Štěrba (Jäschke), 43. Fokt (Kämpf), 47. Novotný, 54. Kämpf (Fokt), 65. Štěrba - 8. Seidl (V. Palatínus), 13. Matěcha (Němeček), 15. Nezdara (Erler), 20. Erler (Matěcha), 36. Matěcha (Erler), 49. Matys, 50. Erler (Matěcha), 50. V. Palatínus (Matys), 56. Matys (A. Palatínus).
Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:1, navíc Pala (TUR) 5 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 357. Střely na branku: 68:37.

Chomutov: Burda - Novotný, Bejček, Šarša, Turek, Pačmag, Šulc - Andrle, Fokt (C), Kämpf - Trávníček, Jäschke, Štěrba - Kopp, T. Fiala, Chocholoušek

Martin Bocian (Chomutov): Jestli takhle budeme v play-off pokračovat, tak dostanu infarkt. Důležité vítězství, ale ještě nás čeká hodně těžká série. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům.

Jan Kovář (Turnov): Divácky velice atraktivní utkání, rozhodlo naše 5ti minutové oslabení. V prodloužení měli více štěstí domácí. Děkujeme za hezky uspořádané utkání a těšíme se v Turnově.