Oficiální web florbalového klubu Chomutov
03.10.2023 | Redakce KS

Chomutov vyzve Spartu před zraky stovek školáků! SCHOOL GAME 2023 je tady!

Chomutov vyzve Spartu před zraky stovek školáků! SCHOOL GAME 2023 je tady!
School game neboli školní zápas! Netřeba se více rozepisovat. Přesto vzpomeneme na povedený první ročník, kdy Chomutov dokázal díky hattricku Adriany Hýskové urvat všechny 3 body! V zápase se ještě před zraky 811 diváků prosadily Simona Pilíková a Petra Malecká. School game 2022 se zapsal všem aktérům hluboko do paměti! Teď nastal čas napsat další pokračování tohoto příběhu. V pátek 6.10. přijede opět Sparta, která touží po odplatě.

ACEMA Sparta Praha prožila velice povedenou přípravu před sezonou, kdy dokázala trápit zvučnější celky. Začátek základní části se však Sparta girls nepovedl výsledkově podle představ. Nutno podotknout, že Sparta má za sebou extrémně těžký los, když v úvodních 6 kolech narazila prakticky na všechny ligové favority. Po úvodních těsných prohrách s Panthers a Plzní, obrala Sparta Prague Tigers o všechny body po výsledku 5:4. Tento zápas ukázal, jak může být Sparta v této sezoně silná. Následovaly prohry s dalšími top týmy - Black Angels a Vinohrady. Jediný opravdu nepovedený zápas sehrála Sparta v posledním kole, kdy si odnesla debakl 3:20 od Startu. V produktivitě se nejvíce daří Kateřině Peterkové, která dokázala proti těžkým soupeřům nasbírat již 12 bodů za 7 branek a 5 asistencí.

Florbal Chomutov začal sezonu ofenzivním koncertem. V úvodních pěti odehraných kolech si připsaly Severočešky 5 výher, při impozantním skóre 56 vstřelených branek a pouze 11 obdržených! Chomutovandy jsou spolu s pražskými Black Angels jedinými celky v soutěži, které jsou prozatím stoprocentní. Ty nejtěžší zápasy však na naše ženy ještě čekají! V produktivitě již tradičně vládne Adriana Hýsková, která se může aktuálně titulovat nejproduktivnější hráčkou soutěže (má 18 bodů stejně jako Irena Palatínusová z Tigers). Na paty jí aktuálně po povedeném utkání proti Strašecí šlapou Natálie Königová s 12 body a Viktorie Rázková s 11. Nejproduktivnější obránkyní soutěže je stále Michaela Voráčková, která si drží skvělou bilanci 2 bodů na odehrané utkání.

Florbal Chomutov - ACEMA Sparta Praha 6.10.2023 od 10:00

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři