Oficiální web florbalového klubu Chomutov
17.11.2023 | Redakce KS

Chomutov vydřel na Kladně bod! Kanonýři brali bonusový bod v nájezdech!

Chomutov vydřel na Kladně bod! Kanonýři brali bonusový bod v nájezdech!
Prodloužený víkend začal Chomutov na palubovce Kanonýrů z Kladna. Středočeši v posledních třech zápasech nadělili svým soupeřům vždy minimálně deset branek a jejich aktuální forma byla nejlepší ze všech týmů v lize.

Kanonýři začali zápas velkou šancí, ale Frühbauer byl pozorný. Na druhé straně odpověděl Chomutov tutovkou Haleje, ale Melega předvedl skvělý zákrok. V 6. minutě měl obrovskou šanci volný Chroust, ale nezakončil přesně. Kladno začalo utkání aktivněji, ale v čase 14:38 se poprvé radoval Chomutov! Skuhrovec našel zcela volného Haleje, který překonal Melegu střelou nad nohu - 1:0! Minutu poté se radoval Holovej, ale jeho branka nebyla uznána pro postavení hráče v brankovišti. Vyrovnat mohl Janda, ale Frühbauer byl výborný. V úvodní části i přes velkou šanci Holoveje branka již nepadla.

Druhá třetina začala obrovskou šancí Bachmaiera, ale Frühbauer byl stále neprůstřelný. Po pár okamžicích putoval na trestnou Fator a Kladno dostalo velkou šanci na vyrovnání. Domácí přesilovku nevyužili, ale v čase 25:57 bylo vyrovnáno, když Frühbauerovi propadl balonek u bližší tyče - 1:1! V polovině zápasu vytáhl hostující brankář fantastický zákrok proti Chroustovi. Ve 35. minutě dostal výhodu první přesilové hry i Chomutov. Skóre se nečekaně měnilo na straně domácích, když se v oslabení prosadil Šefčík - 1:2! Ve 38. minutě šel pykat za sekání Dušek a Kladno mělo výhodu další přesilovky. Domácí přesilovku nevyužili a prakticky se sirénou putoval na trestnou Tomášek.

V úvodu třetí třetiny se nám ani druhá přesilová hra v zápase nevydařila. V čase 42:57 bylo vyrovnáno! Šarša našel z otočky zadovkou volného Skuhrovce a exkanonýr se prosadil proti svému bývalému klubu - 2:2! Ihned po vyrovnávací brance se nechal zbytečně vyloučit Kellermann. Chomutov přesilovku ubránil a hnedka po jejím skončení se prosadil ze své parkety na brankovišti Michal Skuhrovec - 3:2! V čase 49:06 se prosadil Šarša a poslal Chomutov do vedení o dvě branky - 4:2! Čtvrtý přesný zásah elitní formace v utkání. V čase 51:55 našel Bachmaier na středu úplně volného Nováka a ten se trefil přesně k tyči - 4:3! Chvilku po brance putoval na trestnou Holovej a Kladno přesilovku využilo zásluhou Svačinky - 4:4! V závěrečných vteřinách měl obrovskou šanci Janda, Frühbauer ho vychytal a poslal zápas do prodloužení.

Na úvod prodloužení vyslali oba trenéři na hřiště to nejlepší. Ve třetí minutě prodloužení běžel sám na branku Klement, ale Melegu nepřekonal. Po 65 minutách se nerozhodlo a následovaly nájezdy.

Nájezdy začal Adam Martin a poslal Chomutov do vedení 1:0! Za Kladno odpovídal Svačinka a vyrovnal 1:1! Za Chomutov jel obránce Šarša a střídajícího Janouška neprostřelil. Bachmaier vykoupal Frühbauera a poslal Kladno do vedení 2:1. Jakub Štěrba branku nevstřelil a Kladno se radovalo ze zisku dvou bodů.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři