Oficiální web florbalového klubu Chomutov
26.07.2015 | Redakce, foto: Roman Dušek (www.mazlik.net)

Chomutov v prvním utkání přípravy změřil síly s Libercem, favoritovi první ligy podlehl 4:6

Chomutov v prvním utkání přípravy změřil síly s Libercem, favoritovi první ligy podlehl 4:6
C H O M U T O V - První herní prověrku mají za sebou chomutovští florbalisté v novém soutěžním ročníku. S mladým týmem a bez loňských opor Fokta, Novotného, Pastora, Moravy a dalších. Úvodním soupeřem jim byl dlouholetý účastník AutoCont extraligy FBC Liberec, který na jaře sestoupil do druhé nejvyšší soutěže. Také pro něj to byl první přípravný zápas.

Statistiky

FBC Liberec - Florbal Chomutov
6:4 (0:1, 2:0, 1:1, 2:1 - 1:1)

Branky a nahrávky: B. Ferdan 2, Valeš 2, Šoltys 2 - Bejček (Kopp), Pačmag (L. Fiala), Andrle (Krajník), Krajník (Dudek).
Rozhodčí: Slabý, Láska. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Chomutov: Vlček, Burda, Šantora, Trhlík - Pačmag, Krajník, Šarša, Turek, Dušek, Harák - Dudek, T. Fiala, L. Fiala - Trávníček, Jäschke, Bendl - Kopp, Bejček, Andrle - Hadač, Sučík, Břešťan

Průběh utkání

Utkání hrané na 4x15 minut s následným 20 minutovým prodloužením bylo první herní prověrkou obou týmů v nové sezóně. Střetly se nekompletní kádry. Chomutovským chyběl nemocný Marek Chocholoušek nebo Jakub Štěrba, který byl toho času na dovolené. V brance vystřídali celé kvarteto brankářů - Jan Vlček, Zdeněk Burda, Karel Šantora a Ondřej Trhlík. Premiéru v "A" týmu si odbyli také junioři Hadač, Sučík, Břešťan, Dušek a Harák.

Vedení se ujal v první části hry Chomutov zásluhou přesné trefy Bejčka. Liberečtí postupně průběh utkání otočili na 3:1. Hráči Chomutova dokázali se soupeřem držet krok, na inkasované branky vždy odpovídali snížením a celkově podali velmi nadějný výkon.

Další přípravné utkání je na programu již toto úterý 28. července, kdy od 20:00 nastoupí na hřišti dalšího z favoritů první ligy - FBC Česká Lípa.

Komentář trenéra

Stanislav Kuchař (Liberec): „Začátek zápasu jsme prospali a přizpůsobili jsme se hře soupeře, prohrávali souboje a dělali zbytečné chyby. Pravdou je, že kluci měli jen dva tréninky v hale a šli do zápasu z plného zápřahu. Dnes dostalo šanci i několik juniorů, kteří odvedli dobrou práci. Zápas nám znovu pootevřel oči na čem musíme zapracovat a proto jsem se zápasem vcelku spokojený.“

Martin Bocian (Chomutov): „První přípravné utkání ukázalo, jak velký potenciál v sobě náš tým skrývá. Hráči velmi zodpovědně plnili pokyny, které jsme si řekli. Nepochybuji, že při soustavném tréninku uděláme nejen před sezónou, ale i během ní ještě spoustu práce. S průběhem první zápasu jsem spokojen. Díky soupeři i rozhodčím za jeho průběh.“

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři