22.10.2023 | Redakce KS

Chomutov trápil favorita až do posledních vteřin. Bojovný výkon na body nestačil!

DDQ Florbal Chomutov se vydal v neděli 20. října do dalekých Otrokovic, kde se postavil lídrovi prvoligové tabulky - Goldea Panthers Otrokovice. Severočeši opět cestovali bez Petra Lince, ke kterému se přidal absentující Ondřej Šarša.

V brance se po jednozápasové pauze představil opět Martin Frühbauer a měl plné ruce práce. Panteři byli v první třetině lepším týmem a po brankách Ležatky a Vykopala se ujali vedení o dvě branky. Největší šance Chomutova skončila na tyči.

Do druhé části vstoupil Chomutov aktivněji. Do velké šance se dostal Novotný a po něm i Kellermann. Dobrý vstup hostů do prostřední části zastavilo vyloučení Haleje. DDQ Florbal Chomutov byl po celou druhou třetinu aktivnější. Výborný výkon předváděl Adam Kohút, který vychytal všechny šance hostů. Po 40 odehraných minutách byl tak stav stále 2:0 pro Otrokovice.

Chomutov byl i ve třetí třetině Otrokovicím více než vyrovnaným soupeřem. Utkání dále kralovali oba brankáři. Ve 49. minutě dostali hráči Otrokovic výhodu druhé přesilové hry po vyloučení Fatora. I druhé oslabení obětavě hrající Severočeši ubránili. Chomutov se dočkal první přesilové hry v 54. minutě po faulu na Skuhrovce. V čase 54:50 ji využil Adam Martin po tvrdé střele 1:2! Chvilku poté se mohl radovat Chomutov z vyrovnání, ale Novotný pálil pouze do tyče! V 58. minutě předvedl tři fantastické zákroky Frühbauer. Ve hře bez brankáře měl obrovskou šanci Dolejší, ale z ideální pozice na středu minul branku! Chomutov měl v poslední minutě obrovský tlak, ale vyrovnat bohužel nedokázal a padl s lídrem tabulky 1:2!