29.11.2014 | Redakce, foto: Petra Baláčková

Chomutov přetlačil úporně bránící Jablonec a vede Národní ligu už o čtyři body

C H O M U T O V - Ve 13. kole se před chomutovskými fanoušky představil celek Jablonec nad Nisou. Do Chomutova přijeli jablonečtí bez dvou nejproduktivnějších hráčů a přes celý zápas úporně bránili. Sice hosté otevřeli skóre zápasu, ale vzápětí udeřili domácí a třemi brankami otočili zápas. Půl minuty před koncem třetí třetiny snížil Jablonec na 3:2, ale Chomutov už žádné drama nepřipustil. Chomutov vede Národní ligu o 4 body, když překvapivě druhý Králův Dvůr nestačil na Jaroměř.

Národní liga mužů - skupina Západ

Od první minuty zápasu si chomutovští vytvářeli šance, jenomže kdo otevřel skóre zápasu, byli hosté, když využili nedůraz obrany Chomutova. Před brankovým územím se nejlépe zorientoval Zbyněk Hujer (0:1). Domácí ale bleskově odpověděli, kdy se nenápadná střela Ondřeje Šaršy ze standartní situace zastavila až v bráně (1:1). Chomutovští skórovali ještě jednou, protože 9 sekund před koncem první třetiny Ondřej Kopp překonal Švece (2:1).

Na začátku druhé třetiny šli hosté do čtyř a chomutovští si poprvé v zápase zahráli přesilovou hru. Tu patřičně využili, neboť po skvělé akci rozvlnil síť Daniel Jäschke (3:1). V následujících minutách chomutovští marně dobývali jabloneckou obranu a hosté tak hrozili pouze z brejků. Ty buď zblokovala obrana, či vychytal brankář Burda. Následná přesilová hra jabloneckých, ani chomutovských neskončila brankou a po druhé periodě byl stav 3:1.

Třetí třetina přinesla více akcí pro oko diváka, nicméně branky stále nepadaly. V 53. minutě se zranil kapitán Fokt a do hry se tak zapojil mladý útočník Marek Chocholoušek. Ten při prvním střídání předložil Moravovi míček, ale druhý jmenovaný trefil pouze horní tyč. Kosmetickou úpravu zařídil Jakub Procházka, když jeho střela se odrazila od nohy obránce přímo do brány (3:2).

FbC 98 Chomutov - 1. FbK Jablonec n/Nisou A
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Šarša (Pastor), 20. Kopp, 23. Jäschke (Šarša) - 16. Hujer, 20. Procházka .
Rozhodčí: Grundler, Matějka. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 147. Střely na branku: 26:21. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Chomutov: Burda (Vlček) - Pačmag, Novotný, Šarša, Turek, Dudek, Chytrý, Krajník, Fokt ("C"), Morava, Kämpf, Trávníček, Jäschke, Pastor, Bejček, Kopp, Andrle, Fiala L., Chocholoušek

Jablonec n/N: Švec (Javůrek) - Mikula, Čeřovský, Fišer, Jarolímek, Malinovský, Čivrný, Hujer, Procházka, Litochleb, Král ("C")