Oficiální web florbalového klubu Chomutov
21.11.2013 | Redakce

Chomutov posiluje obranné řady. Z německého Chemnitzu se vrací obránce Tomáš Novotný

Chomutov posiluje obranné řady. Z německého Chemnitzu se vrací obránce Tomáš Novotný
C H O M U T O V - Šest týdnů zbývá do konce přestupního období a v Chomutově rozhodně nezahálejí. Průběžně vedoucí tým druhé ligy doplňuje svůj kádr před druhou polovinou soutěže. Nejnovější posilou je jedenadvacetiletý obránce Tomáš Novotný, odchovanec chomutovského florbalu, který poslední rok a půl strávil v německé nejvyšší soutěži. Jeho přestup se v těchto dnech řeší.
Tomáš Novotný začínal s florbalem ve svých čtrnácti letech v Chomutově. V dresu FbC 98 Chomutov odehrál během let 2006 - 2012 celkem 208 utkání, v nichž vstřelil 162 branek a na dalších 107 přihrál. Je znám svými ofenzivními choutkami a nekompromisní střelou.

V roce 2012 přestupoval do německého týmu SSC Leipzig, s nímž v uplynulé sezóně vyhrál titul v tamní nejvyšší soutěži. V létě tohoto roku se přesunul blíže k hranicím, konkrétně do Chemnitzu, odkud se nyní vrací zpět do Chomutova, kterému se bude snažit pomoci v postupu do 1.ligy.

V tuto chvíli oba kluby řeší administrativní záležitosti. Pokud nenastane žádná komplikace, mohl by nastoupit již příští víkend v utkáních proti Jablonci a Liberci.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři