Chomutov otočil ztracený zápas! V Liberci vyhrál v prodloužení a veze dva body

C H O M U T O V - Florbal Chomutov prolomil v Liberci smůlu při zápasech venku. Liberec sice nastoupil do zápasu šesti brankami, ale po první třetině usnul na vavřínech. Toho to zaváhání využili chomutovští florbalisté, kteří se vší vervou dokázali do konce třetí třetiny srovnat skóre zápasu na 8:8. Skvělý výkon dokázal Chomutov podtrhnout gólem Ondřeje Bejčka za asistence Ondřeje Koppa v prodloužení. Chomutov si po vyhraném zápase přivezl z Liberce dva body.

Otočený zápas proti Liberci, výhra v prodloužení!

Liberec nastoupil na hostující tým Chomutova v plné síle. V první třetině proměnil ze svých deseti střel na branku hned šest. Zatímco chomutovští florbalisté měli pomalejší začátek se skórem dvou branek. Svým výkonem se Liberec po první třetině ujmul vedením. „V první třetině jsme byli ještě v autobusu. Na naší hře nebylo nic pozitivního,“ komentuje hru v první třetině Ondřej Šarša.

Chomutov na útok Liberce dokázal pohotově zareagovat. Florbalisté Chomutova začali hrát ofenzivněji, střelili tři góly a v druhé třetině protihráčům dovolili pouze jednu úspěšnou střelu na branku. V sedmnácté minutě třetí třetiny Chomutov srovnal na skóre 8:8. Následovalo prodloužení, které skončilo už po první minutě díky přesné střele Ondřeje Bejčka za asistence Ondřeje Koppa. „Od druhé třetiny jsme změnili styl hry a po zásluze si odvezli dva důležité body,“ shrnuje Ondřej Šarša.

Zápas skončil vítězně 8:9p po prodloužení pro Florbal Chomutov, který si tak připsal do tabulky Národní ligy dva body.

Statistika utkání

FBC Panthers Liberec - Florbal Chomutov 8:9p (6:2, 1:3, 1:3 - 0:1)

Střelci branek: 4. Jakub Ježek, 7. Václav Lukáš, 8. Martin Šír, 12. Jakub Ježek, 16. Lukáš Jágr, 18. Jakub Ježek, 26. Lukáš Jágr, 48. Filip Munzar - 7. Aleš Trávníček, 8. Vít Andrle, 23. Ondřej Kopp, 23. Aleš Trávníček, 32. Ondřej Šarša, 47. Vít Andrle, 53. Jan Krajník, 57. Daniel Jäschke, 61. Ondřej Bejček.

Rozhodčí: Milan Baloun a Roman Šuvada Vyloučení: 2:2 Počet diváků: 42 Střely na branku: 31:41 Nejlepší hráči utkání: Stanislav Kolomazník - Jan Vlček.

Liberec: Vágner David, Špak Jiří, Žihla Marek, Tomas Martin, Lukáš Václav, Šír Martin, Burkoň Jan, Šeps Miroslav, Ježek Jakub, Obermann Jan, Szabo Tomáš, Munzar Filip, Kolomazník Stanislav, Jágr Lukáš.

Chomutov: Vlček Jan, Nový Filip, Klíma Karel, Bejček Ondřej, Jäschke Daniel, Trávníček Aleš, Dušek Roman, Krajník Jan, Drtina Pavel, Fiala Lukáš, Dudek David, Kopp Ondřej, Andrle Vít, Šnábl Michal, Šarša Ondřej, Šulc Miloš.

O víkendu zamíří mužstvo na palubovku ASK Tempish Orka Čelákovice!

Chomutovští florbalisté vyrazí v sobotu v rámci 13. kola Národní ligy - divize západ na palubovku prozatím předposledního týmu soutěže, ASK Tempish orka Čelákovice. Tým se pokusí navázat na úspěšný zápas proti Liberci.

Zápas začíná v sobotu 12. prosince v 18:00. Jeho průběh v psané formě můžete sledovat ZDE.