Oficiální web florbalového klubu Chomutov
07.05.2018 | Redakce, foto: MFBC Leipzig

Chomutov hlásí první posilu! Z Německa se vrací obránce Tomáš Novotný

Chomutov hlásí první posilu! Z Německa se vrací obránce Tomáš Novotný
C H O M U T O V – Dva dny po skončení uplynulé sezóny hlásí Florbal Chomutov první hráčskou posilu! Do sestavy se po třech letech strávených v německém MFBC Leipzig vrací odchovanec našeho klubu Tomáš Novotný.

Tomáš Novotný
Narozen: 29. 7. 1992
Pozice: obránce
Držení hole: levá
V Chomutově za "A" tým:
6 sezón
107 zápasů
113 branek
58 asistencí
171 bodů
22 trestných minut
S florbalem začínal Tomáš Novotný v našem klubu, tehdy ještě pod názvem FbC 98 Chomutov, v roce 2006 ve svých čtrnácti letech. Už o dva roky později si připsal první starty za „A“ tým v tehdejěí třetí lize. Velmi rychle se stal nejen stabilním členem základní sestavy, ale také jedním z nejproduktivnějších obránců soutěže. V Chomutově působil až do roku 2012. Tehdy si poprvé odskočil do Německa a rok a půl strávil v nedalekém Chemnitz. Poté se vrátil zpět na sever Čech a nastupoval zde až do roku 2015, kdy ho po neúspěšném semifinále Národní ligy proti Mukařovu zlanařil Litvínov, který právě slavil postup do Superligy. Nejvyšší českou soutěž v dresu našeho regionálního rivala však hrál pouze půl roku. Ještě před Vánoci se stěhoval do Německa podruhé.

Přestoupil do celku MFBC Leipzig a v jeho dresu dva a půl roku brázdil palubovky 1. Bundesligy, nejvyšší německé soutěže. V sezóně 2017-2018 byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu, když si v šestnácti zápasech připsal dvaatřicet bodů. Nyní se již jako zkušený šestadvacetiletý bek vrací zpět do Česka a stává se první posilou chomutovského celku pro nadcházející sezónu.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři