Oficiální web florbalového klubu Chomutov
06.08.2020 | Ondřej Šarša

Chomutov hlásí další posilu. Z Black Angels přichází útočník Lukáš Staněk!

Chomutov hlásí další posilu. Z Black Angels přichází útočník Lukáš Staněk!
C H O M U T O V - Od nové sezóny oblékne chomutovský dres devatenáctiletý forvard Lukáš Staněk, který přichází na střídavé starty z pražského Black Angels. Útočník prozatím sbíral zkušenosti v nejvyšší juniorské lize, kde patřil k lídrům "černých andělů". V posledním ročníku si připsal 56 kanadských bodů za čtyřiatřicet odehraných utkání. Mladý forvard uspěl na letní zkoušce a stal se tak letošní třetí posilou Chomutova.

Profil Lukáše Staňka

Ve své florbalové kariéře Lukáš Staněk působil převážně v Black Angels, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi a patřil k oporám pražského týmu. Po přechodu do seniorského florbalu bude sbírat zkušenosti i v první lize na severu Čech. Do Chomutova přichází formou střídavých startů, kde by měl zalepit díru po odchodech Adama Stibora a Jiřího Šafařovského. Pro mladého forvarda to bude třetí klub, ve kterém se představí. V roce 2015/2016 poprvé změnil dres, když působil ve Spartě Praha.

Pohledem hlavního trenéra Martina Bociana

„Lukáš nás kontaktoval po skončení minulé sezóny s tím, že by se zde chtěl prosadit do A týmu v první lize. Zpočátku jsem byl k této spolupráci trochu skeptický, nejen kvůli vzdálenosti Praha - Chomutov, ale hlavně proto, že je naším cílem sázet především na vlastní odchovance. Nicméně během zkušebního období z mého pohledu splnil Lukáš vše, co měl, zapadl do kolektivu, ukázal se jako přímočarý hráč s tahem na branku a vidím v něm potenciál dalšího růstu. Věřím, že Lukáš naše předpoklady potvrdí, pomůže svými výkony našemu týmu a my zase pomůžeme jemu v jeho hráčském růstu.“

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři