Oficiální web florbalového klubu Chomutov
14.08.2023 | Redakce KS

Bronzový CZECH OPEN! Jízda žen skončila smolně až v semifinále!

Bronzový CZECH OPEN! Jízda žen skončila smolně až v semifinále!
Naše ženy se po loňské pauze vydaly opět na největší mezinárodní turnaj na světě – pražský CZECH OPEN! V základní skupině na ně čekal trojlístek soupeřů – Sport Club Hyvinkää z Finska, FK Kekava z Lotyšska a Tatran Střešovice. Chomutov byl posilněn o brankářku Elišku Držíkovou, která dostála svému příjmení, a po celý turnaj prakticky držela svou branku zavřenou! V poli se představily také tři nové akvizice – Laura Vytrhlíková, Nela Havlínová a Liliana Šindelářová.

Florbal Chomutov vlétl do turnaje ofenzivní smrští! Hyvinkää inkasovalo postupně devět branek. Dvakrát se prosadily Petra Malecká, Laura Vytrhlíková a Liliana Šindelářová. Po jedné brance přidaly Königová, Havlínová a Hýsková. Druhé čtvrteční utkání se dlouho nedařilo překonat výbornou brankářku Kekavy. Branky Vytrhlíkové a Rázkové stačily pouze na bod za remízu 2:2. V pátečním utkání čekal na naše ženy zvučný soupeř - Tatran Střešovice. V bojovném utkání se z našich hráček prosadila pouze Adriana Hýsková a zápas o první místo ve skupině skončil remízou 1:1, která stačila k prvenství Tatranu.

Po jednom pátečním utkání začaly naše ženy play off až v sobotu ráno. A celý sobotní den byla pořádná jízda! Jako první soupeř se nám postavil tým Bubblås z Norska. Ve 27. vteřině se prosadila Hýsková a její branka se nakonec ukázala jako vítězná! Další branky přidaly Vytrhlíková, Rázková a Konigová. Výhra 4:0 znamenala hladký postup do dalšího kola proti KAIS Mora. Švédky se hned ukázaly jako velmi silný soupeř. V zápase plném emocí a trestů nepadla ani jedna branka a rozhodnout musely až samostatné nájezdy! V nich rozhodla Nela Havlínová a na naše ženy čekalo za pouhou hodinu čtvrtfinále prestižního turnaje. V cestě mezi nejlepší čtyřku nám byl soupeřem další celek z mekky florbalu - švédský Landvetter Utveckling! V první polovině se prosadila pouze Havlínová! A když si druhou dvacetiminutovku podmanily dvoubranková Malecká a fantastická Držíková v brance, tak bylo rozhodnuto o zaslouženém postupu do semifinále!

V něm na naše ženy čekal extraligový Liberec. Utkání začalo smolnou inkasovanou brankou. Držíková tak byla poprvé překonaná až ve 4. zápase play off!! Celkem na turnaji odchytala 6 utkání a inkasovala pouhé 2 branky!! Na hřišti se odehrával boj o každý balonek. Chomutov hrál čtvrté utkání za posledních 9 hodin. Síly ubývaly, i přesto se Chomutov ocitl v několika skvělých šancích na vyrovnání. Nejblíže mu byly Severočešky při šanci Barbory Sukové, ta v tutové šanci přestřelila. V poslední minutě dostal Chomutov nadějnou standardní situaci, kterou svým včasným vyběhnutím přerušila hráčka Liberce. Následovala přesilová hra a zmíněná standardní situace. Tu Chomutov sehrál podle domluveného signálu a Malecká prostřelila vše, co jí stálo v cestě - 1:1! V posledních vteřinách se již nic zajímavého nestalo a o finalistovi rozhodovaly nájezdy. Rázková svůj rychlý nájezd neproměnila, Liberec také ne. Specialistka Havlínová do tyče, Liberec vedl 1:0! Malecká svou kličkou brankařku Liberce nepodstřelila a Liberec se radoval z postupu do finále.

Naše hráčky tak slavily zisk bronzové medaile! Za celý turnaj neokusily v řádné hrací době ani jednu porážku!! V 7 zápasech vstřelily 20 branek a inkasovaly pouhé 4!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři