Bitvu o sever vyhrál Chomutov. Z Kadaně si odvezl důležité tři body za výhru 11:8

C H O M U T O V - Zápas sledovanější než ostře sledované vlaky aneb derby Florbalu Chomutov a FBC DDM Katů Kadaň A, které rozvířilo vody nejen Národní ligy. Před samotným zápasem byla zveřejněna anketa o tom, kdo bude "bitvy o sever" vítězem. Kadaň v hlasování zvítězila, ale na hřišti si se silným protivníkem poradit nedokázala. Chomutov dokázal soupeře přetlačit, získat důležité tři body a upevnit si pozici na příčkách zaručujících účast v play off.

Po převálcování lídra Národní ligy pokračuje Chomutov ve vítězné sérii!

Skóre zápasu otevřeli v páté minutě první třetiny domácí hráči Kadaně. Poté na Katy nastoupil juniorský, dravý útok Chomutova ve složení Marek Chocholoušek, Tomáš Fiala a Lukáš Fiala."Hráčem s nejvíce kanadskými body jsem byl, ale především to byla zásluha celého útoku. Kluci mi to servírovali až před prázdnou branku, což byl celkem lehký úkol ji trefit," komentuje Marek Chocholoušek, který získal v utkání s Kadaní 7 bodů. Po první třetině byl stav 2:4 pro Chomutov.

V druhé třetině se Kati pokoušeli svůj náskok postupně stahovat, každopádně, co jeden gól pro Chomutov, to jedna branka i pro Kadaň. Snažení Katů se skóre příliš neprojevilo. Po druhé třetině 4:7.

Třetí, velmi napínavá třetina, kdy Kadaň procitla a zahájila útok na brankáře Chomutova Karla Šantoru, který čelil neskutečnému tlaku více než dobře, i přesto inkasoval čtyři branky. Tyto góly posunuly Kadaň do vedení na 8:7. Chomutov nicméně dokázal průběh utkání znovu zvrátit na svoji stranu. "Klíčový moment byla v třetí třetině ubráněná přesilovka soupeře za stavu 9:8 a následná desátá trefa," shrnuje trenér Chomutova Martin Bocian.

Zápas skončil vítězně pro Florbal Chomutov za stavu 11:8.

Statistiky utkání:

FBC DDM Kati Kadaň A - Florbal Chomutov 8:11 (2:4, 2:3, 4:4)

Střelci branek: 5. Jiří Turek, 15. Vilém Vopelák, 23. Martin Morava, 29. Vilém Vopelák, 43. Jakub Procházka, 44. Martin Žemlička, 46. Marek Pačmag, 47. Martin Žemlička - 9. Daniel Jäschke, 15. Marek Chocholoušek, 16. Marek Chocholoušek, 16. Ondřej Kopp, 25. Marek Chocholoušek, 27. Tomáš Fiala, 29. Tomáš Fiala, 49. Tomáš Fiala, 51. Marek Chocholoušek, 54. Lukáš Fiala, 60. Marek Chocholoušek.

Rozhodčí:Jiří Müller - Matouš Novosad. Vyloučení: 2:2. Počet diváků: 212. Zásahy brankářů: Zdeněk Burda 27 - Karel Šantora 27. Střely na branku: 35:38.

Soupiska Kadaně: Burda Zdeněk, Čeloud Jan, Solar Jakub, Procházka Jakub, Hanzlíček Miroslav, Limberg Aleš, Zelinka Radek, Dolanský Daniel, Žemlička Martin, Janůšek Ondřej, Pačmag Marek, Odlas Martin, Turek Jiří, Štěrba Erik, Vopelák Vilém, Zýka Karel, Odlas Jan, Bendl Michal, Morava Martin.

Soupiska Chomutova: Klíma Karel, Jäschke Daniel, Dušek Roman, Štěrba Jakub, Krajník Jan, Fiala Tomáš, Břešťan Tomáš, Fiala Lukáš, Trhlík Ondřej, Šantora Karel, Kopp Ondřej, Andrle Vít, Šnábl Michal, Šarša Ondřej, Chocholoušek Marek, Šulc Miloš.

Odveta s Karlovými Vary se blíží! Na programu je již tuto sobotu!

Národní liga pokračuje velmi zajímavý zápasem Florbal Chomutov - Hurrican Karlovy Vary. Nemáte nic od 18:00 v sobotu na práci? Přijďte do chomutovské sportovní haly pořádně fandit domácímu týmu, který se pokusí zopakovat skvělý výkon z minulého víkendu, kdy lídra Národní ligy dokázal porazit!

Vstupné je symbolický 20 korun! Těšíme se na vás!