01.04.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Ani skvělé publikum nedotlačilo Chomutov k výhře! Sérii rozhodne sedmé utkání v Brně!

V sobotu 1. dubna se v aprílovém utkání PLAY DOWN utkali v šestém zápase série týmy DDQ Florbal Chomutov a TROOPERS! Předchozích pět odehraných bitev dalo utkání jednoznačné rozuzlení! Výhra Chomutova = konec série a pád TROOPERS do Národní ligy! Výhra TROOPERS by znamenala dramatické vyvrcholení série v Brně v utkání číslo SEDM!

Utkání začal oproti zvyklostem těžkým zákrokem Matěj Chabr, který likvidoval už v 18. vteřině nebezpečnou teč před svojí brankou. Ve 3. minutě poprvé zahrozil i Chomutov, střela Lince letěla jen těsně nad! Aktivní Linc se hnal po pár vteřinách do další šance, jeho sólo mezi čtyři hráče ukončil až zákrok Barteka! Úvodní minuty nabídly početnému publiku nejlepší podívanou v sérii. Oba týmy předváděly aktivní florbal a zápas se odehrával ve velkém tempu. První branka utkání padla v čase 7:28, když Linc tečoval střelu Štěrby. Rozhodčí branku neuznal pro úmyslné kopnutí nohou. Na druhé straně nebezpečně pálil z otočky Knotek, ale Chabr pokračoval ve svých výborných výkonech v sérii. V čase 12:21 nastal druhý sporný moment v zápase. Střela letící mimo hřiště zasáhla rozhodčího do obličeje a odražený balonek zasunul do branky Kellermann. Uznaná branka byla po pár okamžicích po právu odvolána. Po krátkém ošetření rozhodčího se pokračovalo v zápase za stavu 0:0. Oba týmy se střídaly v zajímavých příležitostech, zápasu však jednoznačně vládli oba brankaři. V 19. minutě skončila teč Štěrby na tyči hostující branky a zajímavá první třetina tak skončila bez branek.

Druhou třetinu začal aktivněji Chomutov! Hais pálil jen těsně vedle. Poté byl vyloučen Martin spolu s hostujícím Mlejnkem a pokračovalo se hrou ve čtyřech. Do obrovské šance se řítil Trávníček, Chabr byl opět bezchybný! O chvíli později nápalil domácí Novotný tyč! První branka padla v čase 44:10, Daler povedenou individuální akcí otevřel skóre zápasu - 0:1! Vyrovnat mohl Halej, Bartek jeho pokus nadvakrát zlikvidoval. Ve 29. minutě předvedl zákrok zápasu Chabr, když svým skokem zlikvidoval střelu mířící do prázdné branky! Kouzlo Barteka odčaroval v čase 33:20 Jakub Holovej, který svůj výběh po rozehrávce z rohu zakončil přesnou střelou k tyči - 1:1! Chomutov přidal a po vstřelené brance začal v zápase dominovat! Ve 37. minutě trefil Štěrba tyč! Halej svojí aktivitou vybojoval první přesilovou hru v zápase! Přesilovka se Severočechům nevydařila, a tak i po 40 minutách zůstaval stav utkání vyrovnaný.

Třetí začala obrovskými emocemi na hřišti i v hledišti! Třetí neuznaná branka Chomutova! Halej dorážel do prázdné branky a rozhodčí branku neuznal pro postavení hráče v brankovišti! Chomutov stupňoval tempo a o minutu později běžel sám na branku Martin, který přestřelil! Za dvacet vteřin sám na branku Halej! Po kličce brankaři nedokázal zasunout do prázdné branky! Neuvěřitelné dvě minuty v podání Chomutova! Čas 42:07 a další přesilovka pro domácí! Přesilovka se znovu nepovedla a hned po jejím skončení se z ojedinělé akce prosadil nenápadnou střelou od mantinelu Peška - 1:2! Čas 46:32 a pro Chomutov je ještě hůře. Knotek dostal až příliš mnoho prostoru před Chabrem a přiblížil TROOPERS k sedmému utkání - 1:3! Chomutov se tlačil za snížením, Holovejovu dělovku vychytal Bartek! Domácí se snažili o optický tlak, ale šance nepřicházely. V čase 56:42 bylo rozhodnuto! Koutný prostřelil Chabra při trestném střílení a zvýšil na 1:4! Vabank domácích bez brankaře ukončil svojí brankou na 1:5 Knotek. V čase 58:58 kosmeticky upravil na 2:5 Štěrba. Čas 59:33 a Ondřej Halej dává na 3:5! Do konce už bohužel chybělo málo času a TROOPERS tak srovnali sérii na 3:3! Série se rozhodne v pondělí 10. dubna v Brně!