Oficiální web florbalového klubu Chomutov
13.02.2024 | Redakce KS

Áčko čeká poslední kolo! V utkání o naději a přímý postup do čtvrtfinále!

Áčko čeká poslední kolo! V utkání o naději a přímý postup do čtvrtfinále!
V sobotu 17. února se od 18:00 utkáme v MSH Mladá Boleslav proti ASK Orce Čelákovice. První vzájemný zápas obou celků skončil výhrou Chomutova 6:3. Poslední dvě porážky odsunuly Severočechy za hranu top 6, která zaručuje přímou účast ve čtvrtfinále.

PREDIKCE K PLAY OFF
Dvě porážky Chomutova a dvě výhry Hradce Králové v posledních dvou kolech odsunuly Florbal Chomutov na sedmou příčku v tabulce. Před posledním kolem drží všechny karty v rukou Hradec, který získal 40 bodů a je o pouhý bod před Chomutovem. Dva body mají před Severočechy náskok i Gullivers, kterým patří pátá příčka.

V jakém případě postoupí Chomutov přímo do čtvrtfinále?
Zde jsou počty více než snadné. Chomutov přeskočí Hradec pouze v případě, že získá v posledním kole o bod více než Hradec. V případě porážky Hradce s Letkou, stačí Chomutovu jakkoliv bodovat s Čelákovicemi. V případě remízy Východočechů musí Chomutov zvítězit. Poslední možností je, že duel Hradce s Letkou skončí výhrou domácích v nastaveném čase, pak musí Severočeši zvítězit za 3 body.

V případě (velmi pravděpodobné) výhry Hradce za 3 body nad Letkou (které v utkání již o nic nejde a na postup do play off už neexistuje ani teoretická možnost) postoupí do čtvrtfinále Hradec Králové.

V druhém případě bude Chomutov bojovat na dálku s Gullivers. Zde musí Chomutov v zápase vybojovat minimálně o dva body více než Brno. Tato možnost se zdá pravděpodobnější, protože Gullivers odehrají poslední kolo na Kladně, které bude bojovat o vítěze 1. ligy v základní části. V případě výhry Kladna potřebuje Chomutov nad Orkou jakkoliv zvítězit.

V případě, že Chomutov nepřeskočí Gullivers ani Hradec, tak na něj bude čekat předkolo, které začne se 100% pravděpodobností s výhodou domácí palubovky, jelikož skončí Severočeši na 7. nebo 8. místě prvoligové tabulky.

ASK Orka Čelákovice se jako nováček první ligy prakticky celý ročník drží na poslední příčce tabulky. Čelákovice i přes opticky sympatické výkony nedokážou zápasy dotáhnout do vítězného konce a v letošní sezóně nasbíraly pouze 18 bodů při skóre 107:164. Orka nalezne nejproduktivnějšího hráče v Jakubovi Čápovi, který posbíral 24 kanadských bodů. V kádru Orky nalezneme několik hráčů, kteří jsou na hostování ze superligových celků.

DDQ Florbal Chomutov splnil svůj cíl a celkem v poklidu zažehnal hrozbu bojů o udržení. V kanadském bodování vládne Michal Skuhrovec, který získal 47 bodů. Nejlepší je i ve statistice vstřelených branek (23) a v asistencích (24). Druhý je v bodování Ondřej Halej s 30 body, třetí Adam Martin s 25.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři