11.03.2024 | Redakce KS

Potvrzeno! Severu vládne Chomutov! Ženy jsou ve čtvrtfinále!

Osmifinále 1. ligy žen nabídlo derby o KRÁLOVNY SEVERU. Florbal Chomutov se postavil svému rivalovi z Ústí. Vzhledem k postavení v tabulce po základní části byl Chomutov favoritem série. Florbal Ústí dokázalo v předkole vyřadit pražskou Spartu. Osmifinále se hrálo na dva vítězné zápasy a obě utkání jednoznačně ovládl Chomutov.

Úvodní zápas se odehrál v Městské sportovní hale v Chomutově a dle očekávání nabídl zajímavou podívanou plnou emocí. První branku osmifinále vstřelila v čase 4:38 Veronika Bímová, když dokončila výbornou práci Vytrhlíkové - 1:0! Chomutov byl od úvodu utkání jednoznačně lepším celkem a v čase 10:05 se po krásné přesilovkové souhře radoval z druhé branky, prosadila se Laura Vytrhlíková - 2:0! V 17. minutě se parádně zaplněná hala radovala znovu, když střelu Malecké dorazila Adriana Hýsková - 3:0! V čase 18:54 se poprvé v sérii radovalo i Ústí, když se z nenápadné akce prosadila povedenou střelou Bratschaedlová - 3:1! Chomutov odpověděl okamžitě! Pilíková si povodila celou hostující obranu a připravila branku pro Viktorii Rázkovou - 4:1!

Do druhé třetiny vstoupilo lépe Ústí a ve 22. minutě se prosadila Flachsová - 4:2! Poté byla vyloučena Hýsková, oslabení Chomutova však netrvalo dlouho. Aktivní Malecká ukázala svojí silnou stránku a její únik zastavila Špírková pouze za cenu faulu. Po uplynutí oslabení se znovu prosadila Flachsová a Ústí bylo rázem znovu ve hře - 4:3. Skóre neodpovídalo obrazu hry, Chomutov byl aktivnějším celkem a jejich kombinace a rychlost dělala Ústí obrovské problémy. Ústí zatápělo domácímu celku pouze tvrdostí, "hraničním" dohráváním soubojů a prací Flachsové v okolí brankovistě. V čase 28:31 vymyslela perfektní přihrávku Havlínová a Natálie Königová trefila odkrytou klec - 5:3! V polovině utkání se prosadila výborně hrající Havlínová střelou z dálky a Chomutov měl utkání pevně pod kontrolou. Po polovině hracího času natáhla Simona Pilíková a její dělovku byla i brankářka Dlouhá krátká - 7:3! Ve 38. minutě proběhla Malecká celé hřiště a darovala snadnou branku Simoně Pilíkové - 8:3! Demolice Chomutova pokračovala, Laura Vytrhlíková se uvolnila u mantinelu a vymetla pravý horní roh ústecké branky - 9:3. Ve třetí třetině se zápas již pouze dohrával a Ústí již pouze zkorigovalo skóre na 9:5.

V neděli následovalo pokračování série na palubovce Ústí a domácí hráčky se hned ve druhé minutě dostaly do vedení zásluhou Kociánové - 0:1! Odpověď přinesla perfektní nahrávka Voráčkové, po které se prosadila Tereza Suková - 1:1! V polovině třetiny již Chomutov vedl po výborné práci Adriany Hýskové - 2:1! Nevraživou ústeckou atmosféru celek Chomutova zvládal skvěle a za podpory svých fanoušků se v 18. minutě radoval z další vstřelené branky. Obránkyně Malecká a Suková si udělaly ofenzivní výlet a jejich spolupráce skončila trefou Barbory Sukové na bližší tyč - 3:1! V 18. minutě putovala na trestnou Fojtíková, ale ústecká přesilovková formace neukázala prakticky nic. Poté byla vyloučena Havlínová, následovala ji frustrovaná domácí Poláková. V polovině zápasu se znovu prosadila Adriana Hýsková a Chomutov suverénně kráčel k ukončení série. Minutu po vstřelené brance byla vyloučena Malecká a Ústí mělo možná poslední šanci na návrat do zápasu. Chomutov přesilovku ubránil a na trestnou putovala znovu domácí Poláková. Chomutov v zápase ukázal vražedné přesilovky a po asistenci Malecké se prosadila Laura Vytrhlíková - 5:1! Poté Ústí udělalo chybu v zápise a následovala dlouhá přesilovka Chomutova. Čas 36:20 a Petra Malecká se raduje z další vstřelené branky - 6:1! Třetí třetina se již jen pouze dohrávala a branka padla jedna na obou stranách. Nejdříve Kotulovou prostřelila Šímová, poté dala definitivní razítko trefou do prázdné branky Simona Pilíková - 7:2!
Zaběhnuté pořádky se v 1. lize žen nemění! KRÁLOVNY SEVERU jsou z Chomutova! Na Florbal Chomutov teďka čeká čtvrtfinále, které startuje již tento týden v Chomutově. Za soupeře bude Severočeškám lepší z dvojice Prague Tigers Nehvizdy a MITEL Florbalová akademie MB.