19.03.2024 | Redakce KS

Ženy vyřadily Boleslav ve dvou zápasech a jsou v semifinále!

Po vyřazení Ústí čekal ve čtvrtfinále první ligy žen tým MITEL Florbalová akademie MB. Boleslav měla s Chomutovem ze základní části vyrovnanou bilanci a její postup přes favorizované Tigers značil očekávání těžké série. Florbal Chomutov však čtvrtfinálové zápasy zcela opanoval a přesvědčivě postoupil do semifinále, kde vyzve vítěze duelu FBC Dobruška a BLACK ANGELS.

Chomutov vstoupil do čtvrtfinálové série výborně a od úvodu byl v zápase jasně aktivnějším celkem. Na konci sedmé minuty dostaly domácí hráčky výhodu první přesilové hry a využily jí bleskově! Za pouhých 13 vteřin se po krásné kombinaci prosadila Laura Vytrhlíková a otevřela čtvrtfinálový brankový účet - 1:0! V 11. minutě nastřelila Morová svou dělovkou horní tyč. Florbal Chomutov hrál výborně a v 16. minutě se za ohlušující divácké podpory dočkal další branky! Pilíková perfektně uvolnila Veroniku Bímovou a ta se trefila přesně k tyči - 2:0! Za dvacet vteřin všem utekla Petra Malecká, vyměnila si míček s Hýskovou a zvýšila na 3:0! Boleslav snížila v poslední minutě po nešťastném zásahu Barbory Sukové - 3:1! Tímto skóre úvodní třetina skončila.

Druhou třetinu načala brankově Boleslav, když se prosadila Klikarová a vrátila hosty zpět do zápasu - 3:2! Ve 29. minutě zvonilo za domácí Bocianovou břevno, na druhé straně se do obrovské šance dostala Pilíková. Ve 34. minutě putovala na trestnou Morová a Boleslav měla ideální šanci k vyrovnání skóre. Chomutov přesilovku ubránil, ale v této fázi zápasu měla více ze hry hostující Boleslav. V čase 38:52 vystihla rozehrávku Veronika Bímová a její zakončení bylo perfektní - 4:2!

Třetí třetina začala diskutabilním vyloučením Hýskové. Pět vteřin před koncem přesilové hry se prosadila Žbánková a drama pokračovalo - 4:3! Novou energii vlila do celé haly svou dorážkou Laura Vytrhlíková a vrátila domácímu celku dvoubrankové vedení po pouhých 25 vteřinách - 5:3! Dvě obrovské šance měla Michaela Voráčková, ale branku vstřelit nedokázala. Aktivní Voráčková se v 53. minutě hnala do své čtvrté velké šance v zápase, tentokrát nevolila střelu, ale vyzvala Lauru Vytrhlíkovou k hattricku! Chomutov - Boleslav 6:3! V 54. minutě byla vyloučena hostující Gocová. Domácí hráčky tlačily, Havlínové bomba trefila pouze tyč. V čase 56:47 bouřila zaplněná hala znovu! Barbora Suková se trefila přesně ke vzdálenější tyči a zvýšila na 7:3! Poslední minuty zápasu si Chomutov s přehledem pohlídal a slavil první čtvrtfinálové vítězství!

Nedělní zápas začal opět lépe Chomutov! V čase 7:58 si přihrávku Vytrhlíkové srazila domácí obránkyně do branky a Severočešky vedly 1:0! V 11. minutě už Chomutov vedl o dva, když skrytá střela Petry Malecké skončila až za zády Šimonové - 2:0! V 18. minutě dostal Chomutov první přesilovku a opakoval se scénář ze včerejšího utkání! Po pár vteřinách se po krásné kombinaci radovala z branky Adriana Hýsková - 3:0!

Ve druhé třetině byla vyloučena Malecká a Bocianová v oslabení svůj tým podržela. V čase 7:34 uvolnila Königová svou ofenzivní parťačku Nelu Fojtíkovou a ta se trefila přesně mezi nohy - 4:0! V polovině utkání se z branky radovala i domácí Mladá Boleslav a pokračovalo se za stavu 4:1! Druhá třetina už mnoho zajímavého nenabídla a skončila nerozhodně 1:1.

V úvodu třetí třetiny byla faulována Malecká a v přesilové hře trefila Hýsková tyč. V čase 46:31 využila chyby v obraně domácí Žbánková a závěrečné drama se blížilo - 4:2! Následně putovala na trestnou Hýsková a Boleslav zásluhou Žbánkové znovu udeřila - 4:3! Drama utnula okamžitě Petra Malecká, která vykoupala domácí brankářku a vrátila klid na hostující florbalky - 5:3! V čase 57:24 bylo definitivně rozhodnuto! Simona Pilíková se dostala do tutové šance a propálila Šimonovou pod horní tyč - 6:3! Závěr si Chomutov zkušeně pohlídal a slavil historický postup do semifinále!