Redakce, foto: V. Kapuš | 09.12.2019

Ženy srdnatě bojovaly s favoritkami z Boleslavi, na body to však nestačilo

C H O M U T O V - Od prvních minut mělo utkání vysoké tempo a oba týmy vsadily na atraktivní hru plnou pohybu. Favoritky utkání z Mladé Boleslavi ukázaly svou kvalitu zejména v zakončení, kdy potrestaly sebemenší zaváhání domácích hráček. Rozhodující náskok nastřádaly hráčky Florbalové akademie v první polovině druhé třetiny. Přesto chomutovské florbalistky i nadále bojovaly a dokázaly zápas částečně zdramatizovat, na body to však nestačilo. Hráčkami utkání byly zvoleny - Blahníková - Beránková.
12.kolo, sobota 7.12.2019, 16:00
-
MITEL Florbalová akademie MB
5:9 (1:3, 1:4, 3:2)
Branky a nahrávky: 17. Malecká (Schoberová), 29. Malecká, 41. Oličová (Bímová), 44. Husáková (Malecká), 47. Bímová (Morová) - 5. Kvapilová (Bauerová), 14. Kabátová, 20. Beránková (Žapková), 24. Horáková, 27. Mrázková (Žapková), 27. Žbánková (Kvapilová), 29. Kabátová (Beránková), 46. Žabková (Kabátová), 49. Beránková (Horáková).
Rozhodčí: Lovacký O., Čech L. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 86. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 0:2,1:2,1:7,4:7,4:8,5:8,5:9.
Florbal Chomutov: Blahníková - Šidlochová, Reissová, Chodurová, Malecká (C) - Čiháková, Suková T., Schoberová - Morová, Husáková, Bímová - Suková B., Oličová, Ulčová - Hronová
MITEL Florbalová akademie MB: Topolová - Žapková, Kopuletá, Zapotocká, Kabátová, Kvapilová, Beránková, Mrázková, Horáková, Bauerová, Fellerová, Žbánková

Jakub Novák Florbal Chomutov: "Velmi dobré utkání, které mělo tempo a kvalitu. Škoda našich individuálních chyb a nedůrazu v klíčových prostorech. Soupeř trefil vše, k čemu se dostal. Ze hřiště ale odcházíme s hlavou vzhůru. Holky ukázaly, že mohou hrát vyrovnanou partii i s Boleslaví. Děkujeme za podporu fanouškům a soupeřkám za zápas."
Radek Adamczyk: Florbalová akademie Mladá Boleslav: "Díky soupeřkám které podaly dobrý výkon, měl zápas i dobrou kvalitu, ale škoda někdy zbytečně tvrdých zákroků. Musím poděkovat i našim hráčkám za kvalitní výkon a další body do tabulky"