Vysoká výhra! Chomutov v důležitém duelu přehrál Svitavy na jejich hřišti!

C H O M U T O V - Velmi důležitý duel čekal na chomutovské florbalisty v rámci 19. kola první ligy. Poslední Svitavy jsou na průběžném posledním místě a pokud se chtějí vyhnout přímému sestupu, musejí bodovat. Chomutov měl před zápasem na desátém místě náskok osmi bodů. Svou roli zvládli Severočeši výborně! navíc se během utkání mohli opřít o skvělý výkon mladého brankáře Marka Netopilíka.
19.kolo, sobota 13.1.2018, 20:00
FbK Svitavy
-
2:8 (0:2, 2:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 29. Pakosta (Savický), 30. Savický (Pakosta) - 11. Pastor (Linc), 12. Fokt (Šarša), 22. L. Fiala, 25. Jireček (Kopp), 29. Linc (Pastor), 45. Šarša (Fokt), 51. L. Fiala (Štěrba), 56. Kopp (Andrle).
Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:8.
FbK Svitavy: Musil - Jedlička, Štěpánek, Prudil, Kolena, Zach, Richter, Blažejovský, Šivák, Musil, Říha, Pakosta, Čížek, Savický, Štarman, Zach
Florbal Chomutov: Netopilík - Šarša (C), Kellermann, Smetana, Turek, Šnábl, Hlaváček - Linc, Fokt, Pastor - L. Fiala, Jäschke, Štěrba - Kopp, Jireček, Andrle - Kučera

Utkání plné vyloučení, ale také branek a pohledných akcí

Počáteční buly vyhrál Chomutov a hned po ní přišla i rychlá chomutovská akce, která skončila střelou mimo branku. Po této akce se ale chopili slova i svitavští hráči, kteří párkrát ohrozili branku Marka Netopilíka. Hra se následně přelévala ze strany na strany, a tudíž bylo potřeba situaci trochu uklidnit. Toto nepatrné zpomalení hry přineslo ale i první branku pro Florbal Chomutov, o kterou se zasloužila dvojice Petr Linc a Petr Pastor. Po této brance přišlo i vyloučení soupeře, které po minutě bylo využito Danielem Foktem. Stav 2:0 probudil domácí svitavské hráče, které následně začali na chomutovské vyvíjet tlak, ten jim ale v první třetině branku nepřinesl.

První třetina byla spíše taková oťukávací, až druhá třetina přinesla pořádnou smršť branek a rychlých akcí. Ve 22. minutě přidal třetí branku pro svůj tým Lukáš Fiala a tři minuty po něm se prosadil i Ondřej Kopp. V polovině zápasu ale již byl zápas 5:0, což si vyžádalo time-out ze strany domácí svitavské lavičky. Ihned po této pauze domácí Pakosta překonal chomutovského Netopilíka a v následující minutě si Svitavy připsaly i druhý gól. Během poslední minut druhé třetiny došlo ještě ke dvěma vyloučením, na každé straně po jednom, ale k jejich využití nedošlo.

V hale panovala hřbitovní atmosféra, na kterou ve Svitavách hráči ani pořadatelé nebyli zvyklí, tudíž nikdo nevedl domácí celek za lepšími výkony. 43. minuta přinesla jen další vyloučení a následné využití přesilovky kapitánem chomutovských mužů, Ondřejem Šaršou. Na něj navázali svou druhou brankou i Lukáš Fiala a Ondřej Kopp a muži tak vedlo vysoko 8:2. Ke konci zápasu se objevilo mnoho nepřesností na obou stranách, ale přesto hráči Florbalu Chomutov dokázali udržet svůj vysoký náskok a domu si tak odvezli 3 cenné body.