Skvělé vykročení do nové sezóny! Chomutov v derby přehrál Litvínov 8:3

C H O M U T O V - V pátek 7. září vstoupili chomutovští florbalisté do své druhé sezóny v první lize. Symbolicky ji zahájili podkrušnohorským derby proti Bivojům z Litvínova, se kterými na jaře sehráli sedmi zápasovou bitvu v play down. I na startu nového ročníku se potvrdilo, že soupeři se na chomutovské palubovce nedaří. Domácí byli po většinu zápasu lepším týmem a zaslouženě zvítězili 8:3.
1.kolo, pátek 7.9.2018, 19:00
-
SK BIVOJ LITVÍNOV
8:3 (2:1, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Jäschke (Bejček), 13. Kopp (Bejček), 24. Pastor (Fokt), 25. Jäschke (Bejček), 37. Stibor (Šafařovský), 39. L. Fiala (Semerád), 42. J. Štěrba (Pastor), 48. Stibor (Novotný) - 15. Skuhrovec (Krejčí), 38. Krejčí (Hulič), 57. Vitvar (Pitek).
Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:2 + navíc Fokt (CHM) 5 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 333. Střely na branku: 25:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 8:2, 8:3.
Florbal Chomutov: Ščurko - Šarša (C), J. Štěrba, L. Fiala, Novotný, Smetana, Kellermann, Hlaváček - E. Štěrba, Fokt, Pastor - Semerád, Šafařovský, Stibor - Kopp, Jäschke, Bejček - Giptner.
SK BIVOJ LITVÍNOV: Vybíral - Kácha, Vitvar, Strejček, Vacín, Hulič, Pudil, Krejčí, Skořepa, Fanta, Pitek, Tichý, Skalitz, Pecháček, Valter a Skuhrovec.

Ohlasy k utkání

Komentář Jakuba Šimka (Florbal Chomutov): "První třetina vyrovnaná herně i výsledkově. V druhé soupeř nevyužil pětiminutovou přesilovku 5 na 4 a my jsme trestali. Třetí třetinu jsme kontrolovali výsledek a zápas jsme dovedli do vítězného konce. Děkuji hráčům za týmovost a nasazení po celé utkání, divákům za parádní atmosféru a soupeři za utkání."

Komentář Daniela Huliče (SK BIVOJ LITVÍNOV): "Dneska vcelku dobrý. Akorát jsme nebyli lepší. Spíš horší. Díky."