Pohár České pojišťovny: Muži po výhře nad Kobylisy postupují do čtvrtého kola

C H O M U T O V - V neděli 11. září odpoledne vstoupil Florbal Chomutov do letošního ročníku Poháru České pojišťovny. Byl nasazen přímo do 3. kola a jeho soupeřem byl divizní celek FbK Kobylisy. Severočeši v předchozích přípravných zápasech těžili z vysoké produktivty, když pokaždé porážely své soupeře dvouciferným výsledkem. A stejný kousek se jim povedl i na půdě Pražanů.
POH3, neděle 11.9.2016, 16:30
TJ Sokol Kobylisy
-
4:10 (2:3, 1:3, 1:4)
Branky a nahrávky: 14. Panenka (Paldus), 18. Zika (Čejka), 35. Kočí (Zika), 49. Kočí (Panenka) - 1. L. Fiala (T. Fiala), 7. Chocholoušek (Šarša), 11. Klíma (Chocholoušek), 14. Šulc (Kopp), 35. L. Fiala (Šarša), 39. Chocholoušek (L. Fiala), 43. L. Fiala (T. Fiala), 52. Myška (Kopp), 56. T. Fiala (L. Fiala), 59. L. Fiala (Chocholoušek).
Rozhodčí: Brejcha, Husák. Vyloučení: 3:3, navíc Čejka (KOL) 5 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 10. Střely na branku: 18:41. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:7, 4:7, 4:10.
TJ Sokol Kobylisy: Vavřínek - Kočí (C), Paldus, Hrdlička, Janů, Čejka, Tomanec, Panenka, Press, Havlíček, Wagner, Zika, Michálek
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša (C), Klíma, Dušek, Šulc - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Kopp, Myška, Štěrba

Dvouciferná výhra a postup do čtvrtého kola!

Za tropických teplot v neděli 11. září se v rámci třetího kola České pojišťovny na palubovce setkal tým Sokol Kobylisy s Florbalem Chomutov. Chomutovští hráči nezaspali začátek utkání - ještě v první minutě se útočnické duo Lukáš Fiala - Tomáš Fiala dostalo přes brankáře a skórovalo. Do desáté minuty se jednalo ryze o zápas chomutovských hráčů, vedli skórem 3:0. Desátá minuta byla pro soupeře - Kobylisy - zlomová, zvýšili ofenzívu a dvakrát trefili branku Chomutova.„První třetina od nás nebyla úplně ideální. Po přestávce jsme se začali soustředit pouze na náš výkon a hned to bylo znát," komentuje obránce, Ondřej Šarša.

Druhá třetina v sobě nesla více bojovnosti od obou týmů. Chomutov se lépe koncentroval a přidal na své konto tři branky, Kobylisy pouze jednu. Produktivita Chomutova se v poslední třetině nesnížila, naopak skóre dokázali čtyřmi rychlými góly dohnat do dvouciferných hodnot. Z týmu Sokol Kobylisy se ještě ve 49. minutě prosadil před brankou chomutovského týmu, Ondřej Kočí, ale k obratu zápasu jedna branka bohužel nestačila. Chomutov vyhrál nad divizním týmem Sokol Kobylisy 10:4. „Jsem rád, že jsme vstoupili do Poháru vítězně a postoupili do čtvrtého kola," doplňuje Ondřej Šarša.

Dalším soupeřem v Poháru bude tým FBC Texas!

Ve čtvrtém kole Poháru České pojišťovny se Florbal Chomutov setká na palubovce s prozatímním fenoménem Poháru - FBC Texas. Tým FBC Texas nepůsobí v regionální soutěži, i přesto se dokázal probojovat do čtvrtého kola. Naposledy zastavil cestu týmu FBC Rokycany poměrem 6:1. Vzájemný zápas sehrají týmy v termínu od 15. září do 28. září. Podrobnosti o tomto zápasu připravujeme.