Mocný finiš nestačil. Chomutov bere z duelu proti Karlovým Varům pouze bod

C H O M U T O V - V sobotu 23. září nastoupili florbalisté Chomutova na domácí palubovce v zápase třetího kola 1. ligy proti velmi známému soupeři FB Hurrican Karlovy Vary. Po první nevydařené třetině prohrávali domácí už 2:6. Až v mocném finiši našli recept na výborného brankáře soupeře a dokázali vyrovnat na 7:7. Prodloužení nerozhodlo, a tak o zisku druhého bodu rozhodovaly až nájezdy.
3.kolo, sobota 23.9.2017, 17:00
-
FB Hurrican Karlovy Vary
7:8ss (2:5, 1:1, 4:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Pastor (Linc), 20. Linc, 35. Pastor (Šarša),53. Linc (Šarša), 57. Šarša (Pačmag), 58. Šarša (Pastor), 59. Pastor (Linc) - 11. Macek (Horký), 15. Klápa (Černý), 15. Šnajdr (Horký), 16. Klápa (Mandler) 18. Černý (Vavro), 32. Klapa (Váradi), 57. Macek (Černý), 65. Macek.
Rozhodčí: Laštovička, Čížek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Střely na branku: Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:6, 4:6, 4:7, 5:7, 7:7, 7:8.
Florbal Chomutov: Vlček (15. Trhlík) - Šarša (C), Pačmag, Kellermann, Turek, Smetana, Šnábl - Linc, Fokt, Pastor - Kopp, Bejček, Štěrba - L. Fiala, T. Fiala, Bendl - Andrle
FB Hurrican Karlovy Vary: Váradi - Brož, Nagy, Horký, Oliverius, Smolka, Skopový, Novák, Mosler, Macek, Černý, Šnajdr, Svatek, Vavro, Mandler, Klápa, Koutník

Průběh 3. kola 1. ligy: Florbal Chomutov X FB Hurrican Karlovy Vary

První třetina: Bleskové branky Karlových Varů zkomplikovali Chomutovu hru!

Od prvních minut zápasu bylo jasné, že se bude jednat o velmi vyrovnaný zápas. Hráči z obou týmů se rychle střídali na míčku, což zajistilo první sedmi minutám zápasu rychlý spád. V obrovském tlaku soupeřů se první dokázal prosadit v 8. minutě Chomutov, a to díky přesné střele Petra Pastora při asistenci Petra Lince. Florbalisti Karlových Varů ale dlouho nezůstali pozadu. V 11. minutě prostřelil Daniel Macek domácího brankáře a vyrovnal na 1:1.

Bleskové tři branky od hostujícího týmu ho vymrštili do jednoznačného vedení 4:1. Třetí ze zmiňovaných branek vznikla kvůli vyloučení brankáře, Jana Vlčka, za nesportovní chování. Dvě minuty se relativně nic nedělo, ale v 18. minutě navýšil hostující tým svůj náskok na 5:1, když se střelou z otočky trefil kapitán Karlových Varů, Jakub Černý. Gólové manko Chomutova na rozdíl tří branek stáhnul Petr Linc, když proměnil trestné střílení. I přesto druhá třetina byla pro Chomutov spíše ztrátová za stavu 5:3.

Druhá třetina: Hráči Chomutova i Karlových Varů si připsali po jedné brance!

Oba dva týmy vstoupily do druhé třetiny trochu zdrženlivě. V první pětiminutovce ani jeden tým nezaznamenal branku. Oživením třetiny bylo vyloučení Michala Šnábla a Daniela Macka v 7. minutě, které si vysloužili vzájemným hrubým kontaktem. Bohužel ani hra ve čtyřech nepřinesla žádnému týmu branku. První branka druhé třetiny padla až ve 12. minutě, bohužel se jednalo o branku, kterou vstřelili hráči Karlových Varů.

Manko Chomutova se touto brankou zvýšilo na číslo čtyři. Šanci ke snížení stavu měli chomutovští hráči po dobu vyloučení Štěpána Moslera. Šance byla důsledně využita díky Petru Pastorovi, kterému přihrál Ondřej Šarša, a rázem byl stav utkání 6:3. Klíčovým okamžikem bylo pro Chomutov obránění vlastního oslabení, při kterém nedovolili soupeři, aby si připsal další branku.

Třetí třetina: Chomutov dohnal manko a posunul zápas do prodloužení!

Chomutov měl hned na začátku třetiny příležitost na dohnání manka, které ho stále trápilo, ale z vyloučení Karlových Varů nakonec nic nebylo. Týmy se přetahovaly o míček jako zuřiví psi, i přesto nedokázal ani jeden ze soupeřů vstřelit branku. Hra se pouze přelévala ze strany na stranu, bez většího výsledku, i když se stále hrálo ve velmi vysokém tempu.

V 53. minutě se před brankou soupeře skvěle prosadil nováček chomutovského týmu, Petr Linc, který za stavu 6:4 opět posunul Chomutov blíže k vyrovnání. Přestože hostující tým střelil hned vzápětí branku, Chomutov se nenechal rozhodit a hned jim branku oplatil na stav 5:7. Jako blesk z čistého nebe se dvakrát po sobě trefil přesně kapitán týmu, Ondřej Šarša. Díky tomu to heroickému výkonu Chomutov vyrovnal na stav 7:7.

Prodloužení a samostatné nájezdy Chomutov sice prohrál, ale získal jeden bod!:

Chomutov od prvních chvil vyvíjel na hostující tým neskutečný tlak, který ho vydržel i v oslabení, při hře 4 na 3. Během pětiminutového prodloužení se bohužel nerozhodlo, a tak se muselo jít do samostatných nájezdů.

První nájezd provedený Petrem Lincem byl úspěšný, stejně jako nájezd zástupce hostujících, Michala Klápy. Druhý nájezd v podání Petra Pastora byl neúspěšný, ale Jakub Černý z Karlových Varů proměnil, čímž dostal Karlovy Vary do vedení 2:1. Vedení ale nebylo moc dlouhé, protože i Jakub Štěrba z Chomutova nájezd proměnil – stav 2:2.

Vše nakonec rozhodl Daniel Macek z hostujícího týmu FB Hurrican Karlovy Vary a zajistil svému týmu dva body při skóre 8:7. Jeden bod si i přes prohru připisuje domácí, Florbal Chomutov.

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Může nás mrzet první třetina, ale na druhou stranu chválím tým za nasazení ve třetí třetině. Bod z dnešního utkání s ohledem na jeho průběh je pro nás fér a do příštího zápasu si musíme odnést nějaké nové zkušenosti. Děkujeme divákům za podporu a zvláště bych chtěl poděkovat dětem a rodičům ze Žatce. Samozřejmě děkuji soupeři za kvalitní zápas."

Komentář Petra Pánka (FB Hurrican Karlovy Vary): „Dnes se nám oproti předchozím zápasům výborně podařil vstup do utkání. Během zápasu jsme více kontrolovali hru a došli bychom si v pohodě ke třem bodům, kdyby nedošlo v posledních třech minutách k totálnímu zatmění. Gratuluji soupeři k bodu a děkuji divákům a svým hráčům za zvládnuté oslabení v prodloužení."