Ladí Chomutov formu před play off? Pátou výhru v řadě odnesl Králův Dvůr

C H O M U T O V - Zdá se, že chomutovští florbalisté v závěru základní části skvěle ladí formu! V nedělním utkání na hřišti pátého Králova Dvora byli po většinu zápasu lepším týmem a po zásluze vyhráli 6:4. Byla to jejich pátá výhra v řadě. Z posledních deseti zápasů navíc vyhráli hned osmkrát, díky čemuž se posunuli v tabulce a aktuálně drží třetí příčku.
21.kolo, neděle 19.2.2017, 18:00
T.B.C. Králův Dvůr
-
4:6 (2:1, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Horký (Votava), 4. Kovařík (Sluka), 33. Horký (Kovařík), 58. Horký (Kebrle) - 13. Chocholoušek (T. Fiala), 30. Pastor (Jäschke), 33. Andrle (Bejček), 35. Šarša (L. Fiala), 44. Šulc (T. Fiala), 57. Pastor (Fokt).
Rozhodčí: Knap, Kněžík. Vyloučení: 21:28. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 21:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:6, 4:6.
T.B.C. Králův Dvůr: Novák - Vlček, Sluka, Votava, Kubert, Fait, Dvořák, Polyanskyy, Horký, Kebrle, Kovařík, Brak, Vondruška, Langer, Olšiak, Uhřík, Štěpnička, Kameš, Kaufman
Florbal Chomutov: Šantora - Pačmag, Fokt, Šarša (C), Šnábl, Šulc, Klíma - Giptner, Jäschke, Pastor - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Kopp, Bejček, Andrle

Pátá výhra v řadě, Chomutov najel před play-off na vítěznou sérii!

Florbalisté Chomutova netradičně v neděli 19.2. vyrazili na víkendové utkání, které se odehrálo v rámci 21. kola Národní ligy. Od 18:00 se na palubovce střetli s velmi vyrovnaným soupeřem, T.B.C. Královým Dvorem. Chomutov šel do zápasu s vidinou prodloužení vyhraných zápasů bezprostředně za sebou ze čtyř na pět, což se nakonec podařilo při stavu 6:4, ale domácí tým nedal chomutovských florbalistům výhru zadarmo.

Průběh utkání: T.B.C. Králův Dvůr X Florbal Chomutov

Oba týmy naskočily do utkání se vším všudy. V první třetině se hodně vylučovalo na obou stranách, nicméně domácí tým chytil své příležitosti lépe za pačesy a proměnil hned dvě branky. Chomutov zůstal za Královým Dvorem v mírném závěsu, na kontě s jednou brankou.

V polovině druhé třetiny se začal lámat chleba. Domácí tým nepatrně ubral na své výkonosti, čehož Florbal Chomutov náležitě využil. Hostující florbalisté v 9. minutě dohnali náskok soupeřů z první třetiny, na což jim vystavili stopku domácí, kteří v 13. minutě opět poskočili na náskok jedné branky. Klíčovou situací druhé třetiny se staly dva rychlé góly Chomutova v 33. a 35. minutě, kterými se chomutovští hráči katapultovali do průběžného, těsného vedení 4:3.

Chomutov začal poslední třetinu úspěšně díky střele Miloše Šulce a přihrávce Tomáše Fialy, která domácí tým značně znervóznila. „Výkon domácích je opravdu tragický. Hosté si směrem dopředu dělají co chtějí. Sledujeme naprosto marnou snahu domácích udělat ještě něco s vývojem zápasu," komentoval situaci on-line zapisovatel, Jan Hrabě. V 57. minutě se před brankou Králova Dvora prosadil Petr Pastor za asistence Daniela Fokta a bylo z toho tříbrankové vedení 6:3. V posledních minutách třetí třetiny se Královu Dvoru podařilo vstřelit ještě jednu branku, nicméně ani ta nezachránila potápějící se loď domácího týmu.

Chomutov si připsal vítězství 6:4 nad týmem T.B.C. Králův Dvůr v základní hrací době. Zisk tří bodů Chomutovu napomohl k udržení průběžně třetí ligové příčky s 41 body.

22. kolo Národní ligy: Florbal Chomutov X FBC Štíři České Budějovice

Chomutovu zbývá jediný zápas v rámci základní části Národní ligy, který florbalisté sehrají již tuto sobotu 25.2. na domácí palubovce proti šestému týmu ligy, Štírům z Českých Budějovic. Poslední duel základní části se bude v Městské sportovní hale hrát od 18:00! Přijďte podpořit chomutovské florbalisty, kteří se díky skvělým výkonům v posledních ligových kolech posunuli do TOP 3!

Odkaz na online přenos utkání

Komentář trenéra týmu T.B.C. Králův Dvůr (Marek Michálek): „Po výborném výkonu minulý týden, se mi dnešní zápas hodnotí špatně. Dnes jsme nepředvedli výkon, kterým bychom měli atakovat první čtyřku a po zásluze do ní nepronikneme. Chyběl nám důraz v soubojích a tlak do branky. Od debaklu nás uchránila jen laxnost soupeřovi koncovky po cross pasech, které létaly naší obranou jak tažní ptáci při cestě do teplých krajů. Gratuluji soupeři k výhře, přeji mu hodně štěstí do play off a zraněným hráčům brzké uzdravení. díky pořadatelům a fanouškům.“

Komentář trenéra týmu Florbal Chomutov (Martin Bocian): „V první řadě děkujeme slečně zdravotnici, za ošetření obou zraněných a věříme že budou brzo v pořádku. Jsem spokojen s bojovností a týmovou hrou v dnešním utkání, která nám pomohla napravit dílčí drobné chyby v našem výkonu. Děkujeme soupeři, přejeme hodně štěstí v play-off.“