Konečně! Chomutov ve třetí třetině smetl Petrovice a už není poslední!

C H O M U T O V - Jedenácté kolo první ligy svedlo na chomutovské palubovce proti sobě dva letošní nováčky. Proti domácím se postavil celek Z.F.K. AQM Petrovice. Průběh utkání a i jeho výsledek byl dlouho velmi vyrovnaný. Rozhodla nakonec až poslední třetina a skvělý obrat z 2:3 na 8:3! Severočeši se tak po čtyřek porážkách v řadě konečně dočkali vytouženého vítězství a odpoutali se od poslední příčky v tabulce.
11.kolo, neděle 26.11.2017, 16:00
-
Z.F.K. AQM Petrovice
8:4 (1:2, 1:1, 6:1)
Branky a nahrávky: 1. Pastor (Jäschke), 28. Jäschke (Pastor), 48. Bejček (Šafařovský), 54. Šarša (Pastor), 54. Kučera (Šafařovský), 58. Kučera (Turek), 58. Pastor (Kellermann), 59. Kučera - 2. Oborák (Chvastek), 18. Oborák, 40. Chvastek (Kašpar), 60. Šmída (Ivan).
Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 158. Střely na branku: 42:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 8:3, 8:4.
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša (C), Kellermann, Smetana, Turek, Semerád, Hlaváček - Andrle, Jäschke, Pastor - Kopp, Fokt, Giptner - Jireček, Šafařovský, Kučera - Bejček
Z.F.K. AQM Petrovice: Janík - Šmída, Oborák (C), Čížek, Jakubec, Hurajt, Chvastek, Michalík, Kopelec, Kašpar, Lázók, Ivan

11. kolo 1. ligy: Florbal Chomutov vs. Z.F.K. AQM Petrovice

Florbalisté z Chomutova v neděli 26. listopadu netradičně od 16:00 odehráli na domácí půdě dohrávku 11. kola 1. ligy proti průběžně desátému ligovému celku, Z.F.K. AQM Petrovice. Do zápasu šel domácí tým s vidinou prolomení série čtyř proher, díky kterým se nešťastně propadl na poslední příčku průběžného ligového hodnocení.

První třetina: Rychlý začátek Chomutova, ale Petrovice ve vedení!

Chomutovští opět začali být ofenzivní již v průběhu první minuty, kdy se před brankou soupeře poprvé prosadil Petr Pastor. Florbalisté Petrovice zareagovali téměř okamžitě a vyrovnali. V průběhu následujících deseti minut se hodně útočilo i bránilo, hra byla vyrovnaná. Možnost dostat se v 15. minutě do vedení při vyloučení chomutovského hráče florbalisté Petrovic nevyužili. Úspěšnou šanci si ale hostující tým vybudoval dvě minuty poté, kdy se chopil vedení v zápase 2:1.

Druhá třetina: Chomutov jede naplno, ale Petrovice nadále vedou!

S určitou mírou obezřetnosti vstoupily oba týmy do druhé třetiny, která byla lépe rozehraná po první třetině pro Petrovice. V průběhu prvních deseti minut se hrál pro diváky velmi aktivní a živý florbal. Míček lítal ze strany na stranu, stejně jako samotní hráči. Vytouženou vyrovnávací branku vstřelil v 8. minutě druhé třetiny Daniel Jäshke při asistenci skvělého, Petra Pastora.

Do další šance na gól se Chomutov dostal v přesilové hře, kterou sehrál skvěle, ale bohužel bez vytoužené branky, která by ho posunula do vedení. V poslední minutě druhé třetiny se na druhou stranu chopil vedení opět hostující tým Petrovic díky přesné střele Dominika Chvastka.

Třetí třetina: Chomutov si vybojoval náskok a získal vytouženou výhru!

Domácí hráči ve třetí třetině rozhodně nesložili zbraně., ba naopak! Po 8. minutách usilovné hry se k gólu propracoval Ondřej Bejček, při asistenci Jiřího Šafařovského. Chomutovští nedokázali uchopit další dvě hozené rukavice v podobě přesilové hry. Ani jednu z nich nevyužily, stav zůstal proto vyrovnaný 3:3. Nevyužité přesilové hry ale Chomutov napravil hned vzápětí, když deset sekund po sobě dvakrát prostřelili hostující brankáře a dostali se do dvoubrankového vedení.

Druhou branku v pořadí si v 58. minutě připsal junior, Daniel Kučera, který pojistil náskok Chomutova další brankou. Brankostroj, který florbalisté Chomutova na konci poslední třetiny vytvořili, neměl konce. Sedmou branku střelil do prázdné branky soupeře Petr Pastor – skóre 7:3. Následovala další branka z hokejky Daniela Kučery – 8:3. Petrovice na své konto 10 sekund před koncem zápasu přidali ještě jednu branku, které ale neměla na změnu lídra zápasu žádný vliv.

Chomutov si v dohrávce 11. kola 1. ligy zajistil jasnou výhru 8:4, hlavně díky bravurně zvládnuté třetí třetině. Chomutovští se vyškrábali ze dna ligové tabulky a jsou průběžně dvanáctí!

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): "Důležité vítěství, které začalo tím, že nás dvě třetiny skvěle držel gólman. Od druhé třetiny jsme zvýšili aktivitu, ale dlouho se nám nedařilo překonat soupeřovu obranu. Třetí třetina byla z naší strany nejlepší. Děkujeme soupeři a přejeme šťastnou cestu domů. Také děkujeme divákům, kteří nás v neděli odpoledne dorazili podpořit."

Komentář Martina Vlčka (Z.F.K. AQM Petrovice): "Dnešní výkon byl tragický. Domácí tým byl ve všech směrech lepší a to z jednoho prostého důvodu, protože běhali. Děkujeme soupeři za utkání."