Redakce, foto: Vladimír Kapuš | 24.09.2017

Derby plné obratů ženy zvládly a zahájily sezónu výhrou nad Bivojkami

C H O M U T O V - Také nový ročník 1. ligy žen už otevřel své brány. Hned na úvod soutěže se na chomutovské palubovce odehrálo Severočeské derby proti Bivojkám Litvínov. Zápas byl jako na houpačce. Chvíli vedl Chomutov, pak zase soupeř. Rozhodující obrat však patřil hráčkám v bílo černých dresech, které nakonec slavily vítězství 7:5 a připsaly si první tři body do tabulky.
1.kolo, sobota 23.9.2017, 14:00
-
SK BIVOJKY LITVÍNOV
7:5 (1:2, 3:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 2. Janouchová (Láryšová), 27. Manlíková (Jancsóvá), 31. Láryšová (Svobodová), 34. Manlíková (Klímová), 43. Krajčová (Láryšová), 52. Šidlochová (Láryšová), 55. Svobodová (Klímová) - 4. Urbášková (Kalinová), 9. Čiháková (Urbášková), 26. Urbášková (Kadlecová), 44. Flachsová (Brodská), 46. Brodská.
Rozhodčí: Scholz, Rubáš. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3, 5:5, 7:5.
Florbal Chomutov: Blahníková - Klímová, Svobodová, Šperlingová, Prošková, Šidlochová - Láryšová (C), Janouchová, Krajčová - Manlíková, Jancsóvá, Kopýtková a Cimrmanová.
SK BIVOJKY LITVÍNOV: Kadlecová - Šotterová, Kokšálová, Butková, Kornalíková, Brodská, Trávníčková, Langová, Čiháková, Urbášková, Kalinová, Flachsová, Skalická

Zápas začaly chomutovské ženy na domácí palubovce velice dobře. Již ve druhé minutě svůj letošní první gól vstřelila Natálie Janouchová, ale soupeřky na sebe hodlaly na hřišti také upozornit, což vedlo k rychlému srovnání v podání Terezy Urbáškové. Branka, která padla díky hektickému postavení domácích hráček, nepřinesla jen srovnání, ale také velice nepřesnou hru, která se podobala přehazování míčku jako horkého bramboru, čehož litvínovské soupeřky využily a dokázaly svou hru zkoordinovat tak, že během pěti minut vedly 1:2. Hra se přiostřovala na obou stranách a nedovolené zákroky byly každou chvíli pískány. Nakonec to vyvrcholilo 15. minutě, kdy na trestnou lavici šla hráčka Bivojek, Lucie Kalinová. Přestože domácí hráčky měly početní výhodu, a to dokonce dvakrát za sebou, nebyly schopné skóre srovnat.

Druhá třetina pro chomutovské reprezentantky nezačala vůbec dobře, naopak velice rychle do ní vlétly litvínovské Bivojky, které navýšily své vedení na 1:3. Tento gól však Chomutovandy nepoložil, ale naopak znamenal budíček, aby se hráčky probraly a začaly konečně hrát svoji hru. Následovala skvělá akce od Nikoly Manlíkové a Pavlíny Jancsóvé, z nichž první zmíněná prostřelila hostující brankářku Kadlecovou. Důraz hostů polevil a to mělo za následek rozpínavosti domácích hráček po celém hřišti. Během pá minut se dokonce výsledek proměnil na 4:3 ve prospěch chomutovských bojovnic, kdy výborně zapracovala souhra beků s útočníky.

Třetí třetina se nesla opět v rytmu často pískaných faulů, které dokonce vedly k několika vyloučením. Prvně na trestnou lavici šla domácí Tereza Prošková, minutu po ní litvínovská Lenka Čiháková. Hra 4 na 4 pro nikoho gól neznamenala, ale jakmile začala domácí přesilovka, přišel gól od Jitky Krajčové. Otočení zápasu na 5:3 bylo vítané a diváky ceněné, ale během 44. a 46. minuty bylo opět srovnáno a zápas začínal nanovo. Osm minut do konce a přišlo opět vedení domácích. V tom ale Bivojky přidaly na důrazu až tak moc, že přišlo další jejich vyloučení, které napomohlo ke vstřelení poslední sedmé branky od Kláry Svobodové za asistence Dominiky Klímové.

Ohlasy k utkání

Komentář Davida Tauše (Florbal Chomutov): „V dnešním utkání bylo na naší straně mnoho chyb, které budeme chtít postupně odbourat. Dnes to pro nás byly cenné body. Děkuji holkám, že zabojovaly, soupeři a fanouškům."

Komentář Jindřicha Hejkala (SK BIVOJKY LITVÍNOV): „Šlo o vyrovnané utkání. Na konci nám docházely síly."